Учасники АТО та надавачі правової допомоги обговорили шляхи вирішення найбільш актуальних проблем ветеранів війни
Наприкінці січня в Чернігові завершилась школа-тренінг для учасників АТО та членів їх сімей, волонтерів, громадських активістів на тему: «Основні аспекти подолання юридичних та психологічних проблем учасників АТО на рівні громади».

Участь в заході прийняли ветеранські організації АТОвців всієї області, учасники бойових дій, представники центрів надання допомоги ветеранам АТО та громадських організацій, а також представники Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Присутні також були заступник начальника Управління державної реєстрації В’ячеслав Черниш і головний спеціаліст сектору аналітики та статистики Управління державної виконавчої служби Анна Ніконова Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області та Ігор Пузан – начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області, які розповіли про новели законодавства та його реалізацію.
Найбільший блок питань був присвячений базовим аспектам прав та соціальних гарантій учасників АТО. Держава ґарантує ветеранам АТО певні права, але механізм їх реалізації часто відсутній, і демобілізовані або члени сімей загиблих або померлих учасників АТО стикаються з масою проблем, насамперед, підтвердженням участі в бойових діях, отриманням ґарантованих державою виплат, пільг тощо. Звичайно, що найбільше питань на сьогодні виникає у сфері земельного законодавства, надання житла, компенсацій та виплат. Окрім того, обговорені й психологічні проблеми учасників бойових дій, які грунтуються, перш за все, на відсутності нормативної бази, не усвідомлення проблеми та її наслідків суспільством, стереотипів, а також відсутність реальних центрів та їх фінансування.
Також під час роботи учасники заходу спільно з юристами Чернігівського офісу Мережі правового розвитку визначили найбільш пріоритетні проблеми ветеранів війни на рівні області та на основі них розробили проект дорожньої карти для учасників АТО та членів їх сімей.
Під час обговорення всіх блоків навчання учасники погодились, що на сьогодні в умовах децентралізації багато пільг та можливостей покладено на громади, і від того, як будуть співпрацювати влада та громада, залежить надання реальних пільг учасникам бойових дій, членам їх сімей, загиблих та померлих учасників бойових дій, а також розробили алгоритми вирішення певних проблем в громадах.
Крім визначення причин найбільш гострих правових проблем та обговорення можливих шляхів їх подолання, учасники обмінялись власним досвідом роботи з учасниками бойових дій та сім’ями загиблих або померлих та обговорили умови співпраці державних організацій та громадськості в вирішенні цих проблем.
Останні новини Чернігівщини

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості 19:51
Чи завжди якість освіти у селі неналежного рівня? Чи можливо зробити малокомплектний навчальний заклад успішним і потрібним громаді?
Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04
Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02
Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58
Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.