Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 грудня, 00:51:39

На Коропщині відкрили меморіальну дошку на честь Федора Дудка

25.01.2018   09:42

У селі Шабалинів Коропського району на фасаді місцевого будинку народних традицій і дозвілля відкрили меморіальну дошку на честь письменника, журналіста, культурного та громадського діяча часів Української Народної Республіки Федора Дудка. Урочистий захід, приурочений до Дня Соборності України, відбувся 23 січня. Серед його організаторів — ГО «Українська ініціатива».

Пам'ять видатного земляка прийшли вшанувати небайдужі до історичного минулого Коропщини. Завітали на відкриття і представники Чернігівської облдержадміністрації, Українського інституту національної пам’яті в області, місцеві владці.

Після офіційної частини та покладання квітів захід продовжився у Шабалинівському будинку культури, де учасники зустрічі ознайомилися з життєвим і творчим шляхом Федора Дудка.

Довідково. Федір Степанович Дудко народився 7 травня 1885 року в селі Шабалинів на Коропщині, тоді ще Сосницького повіту Чернігівської губернії. Навчався на курсах журналістики при Московському університеті. Друкував статті й оповідання у пресі демократичного спрямування під псевдонімами Одуд, Карпенко, Ф. Дудко-Карпенко, Трифон, Чугайстер.

У добу Української Народної Республіки Федір Дудко працював у міністерстві земельних справ. Друкувався в газеті «Краківські вісті» (Люблін), Берлінських часописах «Голос», «Церква й життя», був редактором української газети «Наше слово» (Брест) і «Пінська газета» (Білорусь). У 1949 році емігрував до США. У 1959–1961 роках працював у редакції «Лікарського вісника» (Нью-Йорк). Один із засновників і редакторів американського журналу «Новий світ». Помер 1 березня 1962 року в Нью-Йорку.

Більшість творів Федора Дудка тематично пов’язані з визвольним рухом в Україні 1917–1921 років. У його доробку — роман-тетралогія доби визвольної боротьби «В заграві» («Чорторий», «Квіти і кров», «На згарищах», «Прірва»), романи «Великий гетьман» (про І. Мазепу) та «Війна» (про події у Західній Україні 1939–1940 років), повісті «Чорний Крук», «Стрибожа внука» (про Анну Ярославну) тощо.


За повідомленням Коропської райдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їхніх сімей мають унікальну можливість реалізуватися в бізнесі 16:28

Кошти на його створення або розвиток можна отримати за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядовогопроєктуєРобота.

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором 13:52

Станом на 11 грудня по всій Україні стабільною лишається потреба у донорах усіх груп крові. Про це повідомляє платформа ДонорUA у своєму дописі на Facebook.

Колишню керівницю "Чернігівгазу" Аллу Ярову взяли під варту із заставою у 110 мільйонів гривень 13:48

Колишній керівниці "Чернігівгазу" Аллі Яровій обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 110 мільйонів гривень за підозрою у привласненні, розтраті та відмиванні майна.

Подвійний ювілей Миколи Борща 13:46

75-річний ювілей і 60-річчя творчої діяльності заслужений працівник культури України, головний хормейстер Капели бандуристів ім. О.Вересая Микола Борщ відзначив великою концертною програмою “Зорепадом летять роки”.

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей 12:16

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримають ще 88 мешканок, які зареєстровані і наразі перебувають у Чернігові. Загальна сума виплат — 715 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини