Понад 25 мільйонів гривень - на збереження довкілля в області
Минулого року розпочався другий етап розрахованої на 2014 – 2020 роки Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області. Про природоохоронні заходи, здійснені в області протягом 2017 року, говорили на брифінгу в облдержадміністрації в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Василь Новак та начальник Управління капітального будівництва ОДА Богдан Нечепа.

У цілому на виконання пунктів Програми минулоріч було використано 25,2 мільйона гривень. При цьому понад 3,5 мільйона вдалося заощадити завдяки використанню системи електронних закупівель ProZorro.
За інформацією Василя Новака, Департамент екології та природних ресурсів на реалізацію Програми використав понад 16 мільйонів гривень. Найбільше — 3,29 мільйона гривень — витратили на покращення стану водних об’єктів області: річок Остер та Мена, водойм біля с. Редьківка Чернігівського та біля с. Дроздівка Куликівського району, а також — на тампонаж 60 недіючих артезіанських свердловин у шести районах області (3,21 мільйона гривень).
Майже по півтора мільйона пішло на реконструкцію біологічних ставків очисних споруд КП «Ніжинське управління водопровідно-каналізаційного господарства» та гідротехнічної споруди в урочищі «Вешки» Новоборовицької сільради Сновського району.
Крім того, в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища було побудовано або реконструйовано кілька каналізаційних насосних станцій, ділянки каналізаційних та водопровідних мереж, облаштовано природні джерела та суспільні криниці, сміттєзвалища та майданчики для роздільного збору побутового сміття.
Значна увага приділялася й питанням підвищення рівня екологічної культури населення та рівня екологічних знань.
Як запевнив Василь Новак, виконання Програми триватиме й поточного року, при цьому Департамент екології та природних ресурсів і надалі дбатиме про раціональне та ефективне використання всіх наявних ресурсів та можливостей.
Ліквідація наслідків зсуву ґрунту та ерозійних явищ у м. Новгороді-Сіверському, реконструкція очисних споруд у Коропському, Прилуцькому, Чернігівському районах та Семенівці — роботи, що за Програмою охорони навколишнього природного середовища було виконано за сприяння Управління капітального будівництва. На відміну від реконструкції очисних споруд у смт Куликівці та м. Ічні, де, за словами Богдана Нечепи, для повного завершення не вистачило фінансування. В цілому ж Управлінню капітального будівництва для здійснення природоохоронних заходів на 17 об’єктах минулого року надійшло 9,2 мільйона гривень, 84,91% з них освоєно.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.