Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 листопада, 19:39:33

Завдяки заходам прокурорського реагування орендну плату за використання понад 90 га землі збільшено у 25 разів

17.01.2018   07:43

Ніжинською місцевою прокуратурою виявлено факти передачі двох земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території цього ж району площею 60 та 31 га та загальною вартістю понад 2,5 млн. грн. в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства з порушенням вимог Закону України «Про оцінку земель».

Встановлено, що при укладанні договору з райдержадміністрацією не проведено та не затверджено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, внаслідок чого бюджет територіальної громади недоотримує значні суми коштів.

Крім того, орендар не мав наміру самостійно використовувати земельні ділянки за цільовим призначенням, оскільки фермерське господарство ним не було створене, а земельні ділянки передано в  суборенду іншому підприємству, в якому він є засновником.

Таким чином, процедура створення фермерського господарства була протиправно використана для спрощеного, пільгового порядку одержання підприємством земель державної власності без обов’язкового проведення земельних торгів.

З метою усунення виявлених порушень Ніжинською місцевою прокуратурою ініційовано визнання укладених договорів оренди та суборенди недійсними у судовому порядку.

У ході судового розгляду справи, враховуючи беззаперечність доказів наданих прокурором, відповідачем розірвано договори суборенди земельних ділянок, а також проведено нормативно-грошову оцінку земельних ділянок.

У подальшому в грудні 2017 року між фізичною особою та Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області укладено додаткові угоди, відповідно до яких за договором оренди земельної ділянки площею 60 га збільшено розмір орендної плати до 208 тис грн на рік (12% від нормативної грошової оцінки) замість 7,8 тис грн за попередньою угодою, а за договором оренди ділянки площею 31 га – до 100 тис грн замість 4,1 тис грн.

Зважаючи на врегулювання спірних правовідносин, спрямованих на реальне поновлення економічних інтересів держави, Ніжинським міськрайонним судом 12.01.2018 провадження по вказаним цивільним справам припинено.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини

Ворог продовжує обстрілювати прикордоння Чернігівщини 16:38

Вчергове окупанти поцілили по прикордонню Чернігівщини і Сумщини.

До уваги мешканців Чернігова і району!

До уваги мешканців Чернігова і району! 16:33

Сьогодні з 16:30 до 20:00 будуть проводитися нічні стрільби з використанням автоматичної стрілецької зброї на полігоні на околицях міста.

Як вимушені переселенці допомагають Менській громаді. Історія Світлани 14:51

Якщо людина мала сильну громадську свідомість та позицію до того, як почалось повномасштабне вторгнення, то вона її не позбувається і тепер, а навпаки - максимально адаптується в умовах війни на новому місці і допомагає громаді, яка її прийняла.

 Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД?

Як переживають війну люди з діагнозом ВІЛ/СНІД? 11:06

За 9 місяців цього року в Чернігівській області виявлено 265 нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівняні з минулими роками, ця цифра не збільшилась. Але вона могла би бути меншою, якби не бойові дії на нашій території. Війна – це завжди кров. А кров - один із можливих шляхів передачі ВІЛ. Тому кількість звернень в області щодо обстеження на ВІЛ, починаючи з квітня, відчутно зросла. Про це розповідає піар-менеджерка ГО «Відродження нації» Ірина Кравець.

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи

Відбулося засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання: підсумки роботи 10:49

Низку важливих рішень щодо життєдіяльності Чернігівщини в умовах воєнного стану прийняли сьогодні депутати у ході пленарного засідання 12 сесії обласної ради восьмого скликання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини