Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 01:01:00

Завдяки заходам прокурорського реагування орендну плату за використання понад 90 га землі збільшено у 25 разів

17.01.2018   07:43

Ніжинською місцевою прокуратурою виявлено факти передачі двох земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території цього ж району площею 60 та 31 га та загальною вартістю понад 2,5 млн. грн. в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства з порушенням вимог Закону України «Про оцінку земель».

Встановлено, що при укладанні договору з райдержадміністрацією не проведено та не затверджено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, внаслідок чого бюджет територіальної громади недоотримує значні суми коштів.

Крім того, орендар не мав наміру самостійно використовувати земельні ділянки за цільовим призначенням, оскільки фермерське господарство ним не було створене, а земельні ділянки передано в  суборенду іншому підприємству, в якому він є засновником.

Таким чином, процедура створення фермерського господарства була протиправно використана для спрощеного, пільгового порядку одержання підприємством земель державної власності без обов’язкового проведення земельних торгів.

З метою усунення виявлених порушень Ніжинською місцевою прокуратурою ініційовано визнання укладених договорів оренди та суборенди недійсними у судовому порядку.

У ході судового розгляду справи, враховуючи беззаперечність доказів наданих прокурором, відповідачем розірвано договори суборенди земельних ділянок, а також проведено нормативно-грошову оцінку земельних ділянок.

У подальшому в грудні 2017 року між фізичною особою та Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області укладено додаткові угоди, відповідно до яких за договором оренди земельної ділянки площею 60 га збільшено розмір орендної плати до 208 тис грн на рік (12% від нормативної грошової оцінки) замість 7,8 тис грн за попередньою угодою, а за договором оренди ділянки площею 31 га – до 100 тис грн замість 4,1 тис грн.

Зважаючи на врегулювання спірних правовідносин, спрямованих на реальне поновлення економічних інтересів держави, Ніжинським міськрайонним судом 12.01.2018 провадження по вказаним цивільним справам припинено.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.