Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 00:52:23

Боротьба з проявами корупції на Чернігівщині перебуває на постійному контролі прокуратури

16.01.2018   12:24Агенцiя

Органи прокуратури області, як спеціально уповноважений суб’єкт у сфері запобігання корупції, активно використовують повноваження визначені антикорупційним законодавством.

Принципово реагуючи на факти порушень, правоохоронними органами у минулому році до судів направлено 153 (2016 – 92) протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, які складалися в тому числі й стосовно службових осіб обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, органів контролю, судді місцевого суду, депутатів обласної та місцевих рад.

За результатами судового розгляду 100 протоколів на посадовців накладено адміністративне стягнення у виді штрафу на суму понад 120 тис грн, які вже виконано на 97 %.

Переважна більшість викритих адміністративних порушень стосувалася невиконання посадовими особами вимог закону щодо повідомлення про конфлікт інтересів (ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції»), порушення вимог фінансового контролю (ст. 45 Закону).

Органам державної влади та місцевого самоврядування прокурорами внесено 112 подань з вимогою встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних з корупцією, або невиконання інших вимог законодавства.

Використовуючи заходи представницького характеру, відшкодовано 77 тис грн збитків, завданих інтересам держави, судом скасовано 7 незаконних рішень органів місцевого самоврядування та визнано недійсними правочини, укладені на їх підставі.

Органи прокуратури й надалі займатимуть принципову позицію щодо протидії корупційним проявам як в публічній так і приватній сферах суспільних відносин.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини 21-22 листопада склала 29 адміністративних матеріалів за порушення карантинних умов

Поліція Чернігівщини 21-22 листопада склала 29 адміністративних матеріалів за порушення карантинних умов 19:34

За 21 листопада на території Чернігівської області поліцейськими мобільних групп з дотримання карантинних умов було складено 18 протоколів за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З них 3 протоколи у Чернігові.

Черговий номер щорічника

Черговий номер щорічника "Розумовські зустрічі" вийшов у Чернігові 17:27

Вже всьоме в Чернігові виходить збірник наукових праць «Розумовські зустрічі». Це періодичне видання, що спирається на розробки учасників щорічної однойменної науково-практичної конференції.

Виявлено 563 нових випадків COVID-19

Виявлено 563 нових випадків COVID-19 17:18

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 листопада в області зафіксовано 563 нових випадків COVID-19.

Ніжинська поліція оперативно затримала підозрюваного у вбивстві

Ніжинська поліція оперативно затримала підозрюваного у вбивстві 12:35

О пів на п'яту годину вечора до чергової частини поліції надійшла інформація, що в одному з ніжинських будинків виявлено труп господаря.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 60 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 60 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:21

Упродовж минулого тижня з 16 по 23 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебували на цілодобовому чергуванні 201 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.