Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 20:33:40

Завдяки вжитим прокуратурою заходам представницького реагування забудовники сплачують до місцевих бюджетів кошти пайової участі

13.01.2018   10:06Агенцiя

Джерелом для бюджетного фінансування потреб розвитку інфраструктури населеного пункту є пайова участь замовників об’єктів будівництва, яка полягає у сплаті ними до місцевого бюджету коштів у визначеному відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» розмірі.

Водночас, забудовники різними способами намагаються уникнути сплати коштів до бюджету, що є підставою для  відповідного прокурорського реагування.

Лише упродовж 2016-2017 років на усунення виявлених порушень законодавства щодо своєчасності сплати пайових внесків на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури заявлено до судів 8 позовів на суму близько 1 млн грн які задоволено, розпочато 7 кримінальних проваджень.

Так, під час реалізації конституційної функції представництва інтересів держави в суді Ніжинською місцевою прокуратурою установлено факт ухилення одного із забудовників м. Ніжина від сплати відповідних коштів до місцевого бюджету.

Незважаючи на закінчення будівництва об’єкта (комплексу гаражів) суб’єктом господарювання не укладено договір з виконавчим комітетом Ніжинської міської ради та відповідно не сплачено пайові внески на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста. Згідно декларації про готовність об’єкта до експлуатації кошторисна вартість будівництва складає 275 тис грн, з яких обраховується пайовий внесок.

Під час розгляду справи в суді відповідач, усвідомлюючи обґрунтованість позовних вимог прокурора, уклав з Ніжинською міською радою мирову угоду про сплату вказаних коштів, яку 10.01.2018 затверджено господарським судом Чернігівської області.

Подальша робота з цих питань продовжується.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу?

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу? 17:36

Його мета – підвищення обізнаності громадськості щодо симптомів, методів діагностики, лікування та профілактики гепатитів, а також привернення уваги урядових та неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з цією хворобою.

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області 17:27

Питання податкового боргу перебуває на контролі податкової і з метою недопущення накопичення боргів та погашення існуючих триває постійний діалог керівництва податкового органу з керівниками підприємств-боржників області.

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА 17:13

Кабінет Міністрів провів співбесіду з кандидатом на посаду Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеславом Чаусом.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19 16:15

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 липня в області зафіксовано п'ять нових випадків COVID-19.

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки 16:14

Впродовж кількох годин після надходження повідомлення про злочин співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу зловмисниці та затримали її.