Треба лікар - дзвоніть на мобільний до фельдшера. ВІДЕО
Потрібен лікар – дзвоніть на мобільний до фельдшера. Набравши 103 деякі жителі області тепер чують довгі гудки. З початку року скоротили диспетчерські служби «швидкої допомоги».

Люди передають один одному мобільні номери фельдшерів, аби у разі погіршення самопочуття таки отримати допомогу. Як живуть люди із такими кардинальними змінами, розкажемо на прикладі Новгород-Сіверського: тут диспетчерська служба не працює вже 5 днів.
Павло Карбовський із Новгород-Сіверського часто телефонує до швидкої. Чоловік страждає від астми, особливо задуха турбує вночі. Тому сподівається лише на допомогу медиків.
«У мене хворі бронхи, то я кожні 5 днів викликаю. Тепер що робити? Не знаю. Приїде парамедик, покладе на ноші та повезе в лікарню. Мені зроблять ін’єкцію та через 10 хвилин відправлять додому. Чого я туди маю їхати? Вчора я дзвонив до швидкої, то вони приїжджали, а що буде далі? Не знаю», — Павло Карбовський, хворий на бронхіальну астму
Чоловік боїться найбільше, що одного дня набере 103 і почує довгі гудки.
«Якщо раніше, коли люди дзвонили на 103, то у нас цілодобово чергували працівники, приймали виклик та відправляли бригаду, але у зв’язку з реорганізацією, у нас скоротили штат», — Ігор Азаренко, зав. Новгород-Сіверським відділом медицини катастроф Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Чернігівської облради.
В ідеалі виклики, які не змогли прийняти на місцях, повинні йти на Централізовані диспетчерські. Вони є у 80% обласних центрів. У Чернігові лише почнуть монтувати таку у першому кварталі року, а це три місяці невизначеності для пацієнтів.
У Чернігові готуються приймати виклики з усіх районів Чернігівщини, щойно запрацює обладнання. Пояснюють, чому не завжди зараз люди можуть додзвонитися на 103.
«Викликів багато. У відділі не залишилося людей, хто може прийняти дзвінок на 103. Тому додатково введені мобільні телефони, об»яви зробили сільським головам», — Валентина Луценко, заступник директора Центру ЛПЗ «Чернігівський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф.
У Новогод-Сіверському мобільні телефони фельдшерів люди передають із уст в уста, друкують у газетах і в телесюжетах. Якщо фельдшери не на виклику, вони відповідатимуть на 103, якщо поїхали комусь на допомогу, то вихід один – дзвонити їм напряму.
Це вимушені заходи на перехідний період. Вже за три місяці усі дзвінки на 103 прийматиме централізована диспетчерська у Чернігові. Тут аналізуватимуть причини викликів.
«Всі розділять на екстренні і неекстренні. Тобто бригада в містах їде за 10, у селах за 20 хвилиг. На неекстренні – година. Життю не загрожує. У нічний час швидка», — Валентина Луценко, заступник директора Центру ЛПЗ «Чернігівський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф.
Загострення хронічних хвороб, не критично підвищений тиск чи температура диспетчер найвірогідніше вважатиме неекстренним випадком. І порадить звернутися до дільничного чи сімейного лікаря. У нічний час, свята та вихідні – на такі виклики виїжджатиме швидка. З часом, кажуть медики, можуть бути зміни. Адже у Чернігові щодня люди викликають швидку понад 3 сотні разів.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.