Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 листопада, 06:32:13

Напередодні Новорічних свят поліція проводить операцію "Ялинка"

26.12.2017   16:09Агенцiя

Мета комплексу профілактичних заходів – недопущення незаконного вирубування хвойних насаджень у передноворічний період.

Більшість мешканців області проблему придбання ялинки чи сосни вирішує просто - відвідують ялинковий ринок. Але, як показує практика, не перевелися ще на Придесенні добродії, які беруть сокиру та йдуть до лісу. То ж для тих, хто в такий спосіб хоче прикрасити на Новий рік свою оселю, слід зазначити, що в області в грудні 2017 року поліцією спільно з працівниками лісового господарства проводяться оперативно-профілактичні заходи «Ялинка» щодо попередження та виявлення незаконних порубок хвойних дерев.

Перед новорічними святами почастішали випадки крадіжки молодих хвойних дерев. Як повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, це і стало передумовою для рейдів лісами області.

В ході проведення вказаних заходів відпрацьовуються лісові масиви, стихійні ринки, території мікрорайонів міст та інших місць стихійної торгівлі з метою виявлення та притягнення до відповідальності осіб, що порушують чинне законодавство в частині порубки та незаконної реалізації хвойних дерев.

Згідно кодексу України “Про адміністративні правопорушення” за незаконну порубку лісових культур (стаття 65 КУпАП) порушникам загрожує сплата штрафу в розмірі від 85 до 170 гривень, за знищення або пошкодження підросту в лісах (статті 66 КУпАП) тягне за собою штраф в розмірі від 17 до 51 гривень. Окрім цього порушникам доведеться сплатити ще і збитки, завдані лісогосподарським суб’єктам. Згідно з законодавством, ця сума є більшою за сам штраф – за ялинку або сосну до 10 сантиметрів у діаметрі доведеться заплатити майже 400 гривень.

В Борзнянському, Корюківському, Ніжинському, Козелецькому, Бобровицькому, Чернігівському та Ріпкинському районах області поліція вже вилучила десятки незаконно зрубаних ялинок і сосен, на порушників складені адміністративні протоколи.

При нанесенні значних збитків лісовому господарству та у випадках знищення декоративних хвойних насаджень в місцях розташування меморіальних та історичних комплексів порушникам загрожує і кримінальна відповідальність. Тож пам’ятайте, що піддавшись на спокусу мати безкоштовну ялинку чи заробити якісь кошти на цьому, ви можете втратити значно більшу суму та зіпсувати Новорічне свято як собі, так і рідним.

Поліція області на період Новорічних і Різдвяних свят буде працювати в посиленому режимі. На цей період заплановано проведення ряду профілактичних заходів, спрямованих на забезпечення нормального відпочинку громадян, попередження і припинення правопорушень.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Бібліотеки Чернігівщини розвивають цифрову грамотність: відбулися онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти 11:13

У Чернігівській області триває системна робота з розвитку цифрової грамотності населення. Протягом двох тижнів відбулися два п’ятиденні онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти – бібліотекарів, які щодня допомагають мешканцям громад опановувати цифрові навички, користуватися сервісами та впевненіше почуватися в інформаційному суспільстві.

Троє вчителів із Чернігівщини потрапили до короткого списку національної премії «Вчитель року 2025» 11:11

Троє педагогів із Чернігівщини стали фіналістами національної премії Goncharenko Centre’s Teachers Award, за результатами якої буде обрано «Вчителя року 2025». До короткого списку увійшли Світлана Петренко із Чернігова, Оксана Махлай із села Шатура, Ніжинського району та Яна Сташенко із Ніжина.

Народовладдя в дії: громади мають затвердити Статути до кінця 2026 року – підсумки вебінару від “Спілки Ініціатив Чернігівщини” 11:07

13 листопада відбувся вебінар "Статути територіальних громад: впровадження форм участі в контексті законодавства про народовладдя", організований об'єднання «Спілка Ініціатив Чернігівщини» спільно з Чернігівською ОВА.

Чернігівські поліцейські затримали двох підозрюваних у наркоторгівлі з партією «закладок» 11:04

Оперативники Чернігівського районного управління поліції затримали двох 33-річних місцевих мешканок, які підозрюються у розповсюдженні особливо небезпечних психотропних речовин шляхом «закладок».

На Чернігівщині внаслідок російських атак загинули дві жінки: поліція документує злочин росії 10:49

Сьогодні вночі російська армія завдала низку ударів безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини