Прокуратура вимагає привести захисну споруду в належний для використання за цільовим призначенням стан
Вивченням органами прокуратури стану виконання вимог законодавства з питань захисту цивільного населення в умовах надзвичайних ситуацій засвідчено ряд прорахунків, насамперед, в роботі органів місцевого самоврядування в цій сфері.
Так, на балансі одного з комунальних підприємств перебуває захисна споруда (протирадіаційне укриття) розрахована на 350 осіб, яка в порушення вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Кодексу цивільного захисту України не утримується в належному стані та, як наслідок, не готова до розміщення людей у випадку надзвичайної ситуації.
За таких обставин Прилуцькою місцевою прокуратурою до суду заявлено позов в інтересах держави в особі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації та управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання суб’єкта господарювання вчинити певні дії щодо приведення протирадіаційного укриття у придатний до використання стан.
Робота на даному напрямі триває.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Відстрочка від мобілізації для чернігівців: що зміниться з 1 листопада — пояснюють юристи 14:27
З 1 листопада 2025 року в Україні починають діяти нові правила оформлення та продовження відстрочок від мобілізації. Вони запроваджуються постановою Кабміну №560 і стосуються всіх військовозобов’язаних, зокрема мешканців Чернігова та області.
В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 13:22
Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці. Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 30 жовтня по 8:00 31 жовтня 2025 року 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Освіта та спорт: з проблематикою Чернігівщини ознайомилися представники профільних міністерств 11:48
Сьогодні Чернігівську область з робочим візитом відвідали заступники очільників двох міністерств: освіти і науки – Андрій Вітренко, молоді та спорту – Сергій Тимофєєв.