Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 січня, 04:04:41

Інженерні мережі Чернігова потребують заміни

05.12.2017   15:23

Третій день поспіль тривають аварійно-відновлювальні роботи на водопроводі діаметром 200 мм, який проходить перед центральним входом до Чернігівської міської ради. Роботи виконує служба водопровідних мереж КП “Чернігівводоканал”.

Треба зазначити, що водопостачання будинків по вулиці Магістратській забезпечується по чавунному водопроводу, який по наявним у КП “Чернігівводоканал” документам експлуатується ще з 1954 року. Але достеменно невідомо, чи експлуатувалися ці труби раніше, адже у післявоєнні роки при будівництві мереж могли використовувати і старі труби. Взагалі, значні строки експлуатації – характерна відзнака третини інженерних мереж Чернігова.

Перший порив водопровідної труби по вулиці Магістратська,7 стався у неділю, 3 грудня. Аварія була усунена в той же день, але вночі, 4 грудня – чергове протікання водопроводу вже поруч з місцем ремонту. Під час ремонту 4 грудня було замінено 9 метрів чавунної водопровідної труби Д=200 мм. Також було обстежено ввід водопроводу у будинок Чернігівської міської ради, та прийняте рішення про заміну його сталевої ділянки, яка має значні сліди корозії. Ці роботи виконуються у вівторок, 5 грудня.

Треба зазначити, що в місті понад 200 км водопровідних та понад 160 км каналізаційних мереж відноситься до ветхих та аварійних. За європейською практикою, враховуючи терміни експлуатації інженерних мереж, щорічно має проводитись заміна 2% трубопроводів. І якщо на балансі КП “Чернігівводоканал” перебуває 550 км водопровідних і 320 км каналізаційних мереж, щорічно потрібно виконувати, як мінімум, заміну 11 км водопровідних та до 7 км каналізаційних мереж.

Нажаль, в попередні роки, через відсутність фінансування, активної заміни мереж не відбувалося. Тому на сьогодні заміною лише 2% мереж в рік ситуацію не виправити.

Для активізації заміни інженерних мереж в першу чергу потрібне фінансування. Це розуміють і в КП “Чернігівводоканал”, і в Чернігівській міській раді. Саме тому на 2018 рік в планах підприємства закладається проведення реконструкції магістральних водопроводів і каналізаційних колекторів міста.

До найбільш значущих об’єктів, які заплановані на 2018 рік по реконструкції водопровідної мережі міста:


заміна магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вул. Гонча – Коцюбинського – Пушкіна – Гетьмана Полуботка;
заміна водопроводу по вул. Героїв Чорнобиля від проспекту Миру до вул. 77 Гвардійської Дивізії;
заміна магістрального водопроводу Д=500 мм по вул. Попудренка.

Щодо реконструкції каналізаційної мережі Чернігова, то у 2018 році буде


продовжено заміну колектору по вул. Юрія Мезенцева (роботи тривають і зараз);
проведено будівництво дюкеру через річку Стрижень в районі КНС №1 по вул. Пушкіна;
проведене будівництво самопливного колектору діаметром 1200 мм в районі вул. Загородна.


Інформаційна служба КП Чернігівводоканал”

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.