Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 08:23:49

Через систематичні неприбуття в судові засідання учасників судового провадження - розгляд стосовно неповнолітніх за фактом хуліганства в черговий раз відкладено

30.11.2017   15:36Агенцiя

Прокурорами у Деснянському районному суді м. Чернігова забезпечується підтримання обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно однієї дорослої та чотирьох неповнолітніх обвинувачених у вчиненні хуліганства, тобто грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчиненого групою осіб (ч. 2 ст. 286 КК України), обвинувальний акт у якому в липні поточного року прокуратурою направлено до суду.

Відповідно до ст. 28 КПК України кримінальне провадження неповнолітньої особи має бути здійснено невідкладно і розглянуто в суді першочергово.

Зважаючи, що неповнолітні, через свій вік, фактично обмежені у правосуб’єктності, реалізація їх прав під час кримінального провадження забезпечується з урахуванням додаткових гарантій та механізмів захисту відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства.

Водночас, майже 3 місяці судом не було проведено підготовче засідання через неявки до суду адвокатів, які здійснювали захист трьох неповнолітніх обвинувачених та двох потерпілих, присутність яких у суді є обов’язковою.

Після призначення провадження до розгляду засідання (02.11.2017) не відбулося у зв’язку з неявкою малолітньої особи, щодо якої вирішується питання про застосування примусових заходів виховного характеру та адвоката (16.11.2017), який здійснює захист однієї з неповнолітніх обвинувачених, яка  у судовому засіданні (29.11.2017) відмовилася від адвоката.

Черговий розгляд  кримінального провадження призначено на 24.01.2018.

Відтак внаслідок неявки в судові засідання учасників судового провадження розгляд судом по суті не розпочато вже майже півроку.

Жодне судове засідання не відкладено через неявку прокурорів.

Усі питання по суті вчиненого діяння будуть предметом ретельного дослідження у ході судового слідства.

З метою забезпечення  якісного підтримання  державного обвинувачення  його здійснення з квітня 2017 року доручено групі прокурорів, старшим з яких являється заступник керівника Чернігівської місцевої прокуратури.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

"Експлікація осені" оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ 15:09

«Експлікацію осені» подарував глядачам 15 листопада духовий оркестр Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України (начальник центру - художній керівник — Ігор Кішман, начальник оркестру — Роман Павлів).

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області

Побутова техніка та меблі - для багатодітних родин області 14:54

Холодильник та морозильну камеру отримали дві багатодітні родини з Носівщини – сім’ї Крещенків з міста Носівка та Назаренків із села Платонівка.

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції

Про перемоги чернігівських спортсменів-велосипедистів розповіли на прес-конференції 14:47

Чернігівські юні велосипедисти – переможці багатьох Всеукраїнських і Міжнародних змагань 15 листопада розповіли про головні свої досягнення.