Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 22:26:26

Відкрили меморіальну дошку М.П. Куриленку в пам’ять про борців за незалежність України

15.11.2017   19:07

Урочисте відкриття меморіальної дошки уродженцю Коропа, політичному і громадському діячу часів Української революції 1917-1921 років Куриленку Михайлу Прокоповичу сьогодні відбулося в смт Короп біля районного центру дитячої та юнацької творчості.

У цьому непересічному заході взяли участь представники районної влади, об’єднаної територіальної громади, громадських організацій, засобів масової інформації, працівники організацій та установ Коропа, школярі та всі інші земляки, небайдужі до історичного минулого та видатних постатей Коропщини.

Вшанувати пам’ять нашого видатного земляка також приїхали ініціатори заходу – поважні гості з Чернігова та Києва:
начальник відділу взаємодії з національними спільнотами України та закордонними українцями Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Володимир Ходаківський;
радник міністра інформаційної політики України Дмитро Ткаченко;
виконувач обов’язків голови Громадської Ради при Міністерстві культури України, голова комісії з міжнаціональних відносин ГР при МКУ Салмат Садаєв;
директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко;
представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко;
кандидат історичних наук, найковий співробітник Інституту українознавства, координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа» Андрій Іванець;
співробітник телеканалу ЕспресоТБ Ольга Лень;
голова районного об’єднання краєзнавців Слов’янського району Донецької обл. Тетяна Лисак;
голова ГО «Культурно-освітня фундація Лібера Лібераті» м. Краматорськ Донецької обл. Максим Потапчук;
голова правління ГО «Українська ініціатива» у м. Київ Юрій Косенко та інші представники громадської організації Тетяна Ястремська, Ольга Тимчишин, Віктор Власко, Олена Василенко та Надія Прочай.

В.о. голови райдержадміністрації Viktor Kuzub, звертаючись у своєму виступі до присутніх, зазначив, що в листопаді 2017 року виповнюється 100 років з дня проголошення Української народної республіки, а згідно Указу Президента України 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917–1921 років, тож згадати наших видатних земляків, які на початку минулого століття намагалися утворити нову незалежну державу, як ніколи доречно.

- У ті часи активним громадським діячем став і наш земляк Михайло Куриленко, - зауважив Віктор Кузуб. - Створенням УНР та ЗНР ми довели свою здатність та спроможність до державного будівництва. А сьогодні, коли вірні дочки та сини нашої держави продовжують боротьбу за незалежність нам всім слід пам’ятати до чого приводить розбрат і не допустити тих трагічних прорахунків, які призвели до поразки Української революції 1917-1921 років, а головним з них були внутрішні незгоди в умовах зовнішньої агресії.

Під час заходу кращим учням Коропської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Анастасії Клименко та Віталію Смоловику було надане право урочисто зняти полотно з меморіальної дошки М.П. Куриленку, яку встановили на фасаді будівлі історичної пам'ятки Коропського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Слова вдячності всім, хто долучився до пошуків інформації про життя і діяльність видатного земляка, звучали від організаторів заходу. На останок учасники урочистостей вшанували пам’ять М.П. Куриленка покладанням квітів.

Далі історично-просвітницька зустріч продовжилась у районному будинку культури тематичним заходом «Михайло Куриленко: життєвий шлях борця за незалежність України».


Сектор інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю райдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.