Шахраї видурили гроші, але не прийшли за ними
На теренах усієї країни активно працюють шахраї. У їхньому арсеналі є низка відпрацьованих схем, за допомогою яких вдається швидко видурити гроші. Однак, навіть дотиснувши жертву, вони можуть побоятися прийти за грошима.
На одну зі схем видурювання грошей ледь не потрапила прилучанка. Їй подзвонив невідомий та, представившись поліцейським, попросив гроші. Дві тисячі доларів начебто мали допомогти її сину уникнути відповідальності за дорожньо-транспортну пригоду.
Заявниця та псевдополіцейський домовилися зустрітися через дві голини, але невідомий чоловік на зв’язок більше не виходив. Річ у тім, що шахраї зазвичай реалізовують свої схеми у лічені хвилини, поки людину тримають емоції. Відстрочка передачі коштів на дві години для них дуже ризикована, адже потенційна жертва може прийти на зустріч із справжніми поліцейськими.
А от в одному з сіл Менського району близько десятої ночі шахраям таки вдалося реалізувати вищезгадану схему. Подзвонивши 62-річній жінці, злочинці видурили 7,2 тисячі гривень. За грошима високий світловолосий чоловік з кирпатим носом приїхав безпосередньо додому до стривоженої матері.
У такий спосіб шахраї дурять сотні людей по всій країні. Вони навмання набирають телефонні номери та розказують потенційним жертвам про жахливі ДТП у яких замішані їхні сини. Часом потрапляють на жінок, у яких не син, а донька. Та зрештою сотні холодних дзвінків і хоча б одна жертва за кілька днів клює на легенду із сином. Поліція Чернігівщини радить завжди перевіряти інформацію, яку розповідають по телефону незнайомі люди!
Попитом серед шахраїв користується й так звана схема «невдалого шопінгу». Її суть полягає у наступному: людина шукає на популярних інтернет-майданчиках товар з вигідною ціною, перераховує передплату продавцеві та приймається чекати на те, чого у природі просто не існує.
Наприклад, вчора на Прилуччині 39-річна жінка хотіла придбати дрова, але після передплати дочекатися їх так і не змогла, адже потрапила на шахраїв.
Поліція радить розраховуватися з інтернет-продавцями виключно після отримання товару. Це вбереже ваші гроші й не дасть шахраям змоги вас обдурити.
Інформацію за згаданим фактом було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 кримінального кодексу України (шахрайство) — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Триває досудове розслідування.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression