Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 03:41:48

Прилуцьке медичне училище Чернігівської облради святкує 90-ту річницю із дня заснування

28.10.2017   08:41

Цього тижня ще один медичний заклад Чернігівщини відзначає поважний ювілей. Прилуцькому медичному училищу Чернігівської обласної ради виповнюється 90 років. Урочистості з нагоди цієї визначної у житті закладу медичної освіти події відбулися 27 жовтня в Прилуцькому міському будинку культури.

За час існування училища підготовлено більше 5 тисяч медичних працівників: медсестер, фельдшерів та акушерок. Випускники медичного училища успішно працюють майже в усіх лікувально-профілактичних установах  Прилук, Чернігівщини, інших областей нашої держави та навіть закордоном.

Сьогодні училище переживає новий і досить успішний етап свого розвитку. Із січня 2017 року заклад очолила енергійна Тетяна Котляр, яка привела з собою молоду потужну команду управлінців нової генерації.

Протягом січня – травня 2017 року відновлено співпрацю з Сумським державним університетом, заключені договори про вступ на 2-3 курси випускників Прилуцького медичного училища з Харківською фармацевтичною академією, Полтавською стоматологічною академією, Київським медичним університетом ім. О.О.Богомольця, Київським міжнародним університетом, Сумським державним педагогічним університетом ім. А.С. Макаренка, Ніжинським педагогічним університетом імені Миколи Гоголя.

Завдяки налагодженню ефективної співпраці із закордонними колегамистало можливим продовження освіти студентів у польському державному вищому професійному училищі імені президента Станіслава Войцехівського в місті Каліш та Познані.

Крім того, підписана угода про співробітництво з Європейським фондом розвитку медицини та освіти ЄВРОМЕД, організовано навчання за програмою українсько-польського проекту «Подвійний диплом», що дає можливість офіційного працевлаштування в Польщі.

Приємно відзначити, що багато випускників училища ідуть шляхом подальшого самоудосконалення, продовжують освіту у вищих навчальних закладах, захищають кандидатські та докторські дисертації, займаються навіть великою політикою, стають відомими не лише в Україні, але й далеко за її межами, людьми.

Серед тих, хто свого часу навчався у стінах Прилуцького медучилища, народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджетуВалерій Дубіль, доктор медичних наук, член-кореспондент Національної академії медичних наук УкраїниГригорій Ігнатенко, кандидат медичних наук, доцент кафедри травматології Одеського національного медичного університету Юрій Чуйко, доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАМН України Григорій Ігнатенко, кандидат медичних наук, доцент кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії Буковинського державного медичного університету Юрій Товкач, член Європейської асоціації торакальних хірургів, завідуючий відділенням ендоскопічної торакальної   хірургії лікарні №17 м. Києва, дитячий хірург-пульмонолог, фахівець із політравми Євген Симонець, кандидат біологічних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач лабораторії онкоімунології та конструювання протипухлинних вакцин Інституту експериментальної патології та онкології Геннадій Діденко, відомий шведський вчений, доктор медицини Юрій Мельник і багато-багато інших колишніх вихованців училища, які несуть славу рідному навчальному закладу, батьківському краю і всій Україні.                                  
Професія медичного працівника є однією з найпрестижніших, тому невипадково до обласної ради обрана поважна когорта медиків, які відпрацьовують у профільній депутатській комісії корисні для розвитку сфери охорони здоров’я Чернігівщини рекомендації, рішення та галузеві програми.

Приємно зауважити, що весь 90-річний шлях становлення і розвитку медучилища уквітчаний доброю славою, значними успіхами викладачів, досягненнями випускників, які своєю трудовою діяльністю високо піднесли честь і престиж рідної альма-матер.

Із нагоди 90-річчя заснування Прилуцького медичного училища викладачі та працівники закладу окрім привітань і побажань отримали ще й низку високих нагород.

За багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм розпорядженням голови обласної ради Ігоря Вдовенка почесними грамотами та відзнаками представницького органу Придесення нагороджено викладача Прилуцького медичного училища Надію Дробот та викладача Прилуцького медичного училища Людмилу Чернюк.

Крім того, за значні досягнення і вагомий внесок у розвиток медичної сфери регіону колектив закладу відзначений спільною грамотою обласної ради та облдержадміністрації.

Долучився до привітань на адресу викладачів Прилуцького медичного училища і голова Верховної Ради України Андрій Парубій, від імені якого колективу надійшла щира вітальна адреса.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19 21:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 вересня в області зафіксовано 217 нових випадків COVID-19.

У дитсадках Прилук встановлюватимуть контейнери для роздільного збору сміття 14:34

У Прилуках місцеві активісти спільноти "10 гривень Прилуки" оголосили про старт нового проекту - придбання контейнерів для роздільного сміття для дитячих садочків. Долучитися можуть всі охочі, а зокрема екологічно-свідомі дитячі садочки міста.

На кордоні з Білоруссю чоловік втратив вантажівку через контрабандні цигарки 14:30

Учора, 23 вересня, наш 26-річний співвітчизник, прямуючи на в’їзд із Білорусі через пункт пропуску «Нові Яриловичі», втратив вантажний автомобіль «Рено».

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб 14:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 24 вересня в області щеплено першою та другою дозою 317 604 людини.

Родина Закружних, Аніщенко та Кукса стали переможцями обласних змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я» 14:19

Обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» 18 вересня 2021 року провів обласні змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я».