Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 15:04:44

Чернігів розраховує економити на освітлені в навчальних закладах 5 мільйонів щороку

19.10.2017   09:32

У Чернігові триває масштабна кампанія з реконструкції освітлення в навчальних закладах. Загалом за 2017 рік освітлення буде замінено в 58-ми з них.

До 1 вересня була проведена заміна ламп розжарювання та люмінесцентних на економні LED-світильники в 16-ти школах міста, а до кінця року ще буде проведена заміна в 42-х садочках.

На сьогодні, 18 жовтня, в дошкільних навчальних закладах №4 та №65 роботи по реконструкції освітлення вже майже завершені.  У садочку №4 роботи закінчено повністю та встановлено 362 нові енергозберігаючі світильники. У ДНЗ №65 вже встановлено 194 світильники та залишилося замінити освітлення в службових приміщеннях. Під час реконструкції було враховано, що в кімнатах, де велика волога (басейн, кухня, ванна кімната) потрібно встановлювати вологостійкі світильники та одночасно замінювати однополюсні автоматичні вимикачі. Заміна світильників здійснювалася по всьому приміщенню садочків (коридори, групи, роздягальні, спальні, кладові кімнати, кухні, актові зали, спортзали). 

Заміна звичайних ламп на енергоефективні реалізовується в рамках «Програми підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017-2027 роки».

Всього за цією програмою тільки в закладах сфери освіти замінюють понад 25 тисяч ламп. Загальні витрати міського бюджету на ці заходи в закладах освіти – понад 22 млн грн. Але, за розрахунками, вони даватимуть щороку понад 5 млн грн економії витрат на електроенергію й окупляться за 6-7 років.

Завідувач ДНЗ №4 Олена Луговська прокоментувала ситуацію з освітленням: 
- Старе освітлення, яке в нас було працювало на 60-65%. Світильники не відповідали майже ніяким вимогам. Старі лампи гуділи, трищали, миготіли, могли з першого разу не включатися. Світильники, які встановили зараз, набагато кращі та сучасніші. Вони мають гарний естетичний вигляд та яскраво світять. Тепер ми маємо повноцінне освітлення. 


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.