Щоб не потрапити на гачок шахраїв - дізнайтеся їхні схеми
Поліція нагадує, що на Чернігівщині активно працюють шахраї. Дізнайтесь самі та повідомте близьких про найпопулярніші схеми видурювання грошей.
16 жовтня, до чернігівки подзвонив чоловік та представившись її сином, попросив передати усі заощадження через посередника на так зване лікування. Таким чином схвильоване серце матері не проаналізувало ситуацію і сім’я втратила 31 тисячу гривень та 50 євро.
Дзвонять та вимагають гроші, бо син/брат/племінник начебто став причиною ДТП чи навпаки потребує невідкладної операції? Це шахраї!
У п’ятницю, 13 жовтня, на Варвинщині молода жінка перерахувала 3,6 тисяч гривень на банківську картку невідомої людини у якості передплати, але обіцяний компресор поштою їй ніхто так і не надіслав.
Ще один факт шахрайства поліція зафіксувала на Ічнянщині. Там жінці запропонували придбати ліки за дуже вигідною ціною, але отримавши передплату в розмірі 650 гривень, продавець зник.
Поліція вкотре нагадує громадянам, що всі подібні покупки бажано здійснювати виключно післяплатою – це убереже ваші гроші і нерви.
Того ж дня у Корюківському районі шахраї подзвонили 26-річній дівчині та представились співробітниками банку. Фінансова установа начебто мала перевірити точність секретної інформації, що вказана на картці. Молода жінка без зайвих думок продиктувала усі цифри невідомій особі, а згодом виявила, що з її рахунку зникло 16 тисяч гривень.
Якщо Вам подзвонив невідомий та просить продиктувати дані картки — це шахраї! Справжні працівники банку володіють усією необхідною інформацією про клієнтів.
Інформація про події внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.
Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:01
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.