У Чернігові реалізовується проект Бюджету участі "Вибір-5"
В Чернігівській міській раді відбувся круглий стіл «Вибір-5»: впровадження науково обґрунтованої профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу та злочинності серед п’ятикласників шкіл Чернігова», в якому взяв участь заступник міського голови Олександр Ломако.
На зустрічі були також присутні соціальні педагоги із 26 загальноосвітніх навчальних закладів міста, курсанти Академії Державної пенітенціарної служби України та студенти Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, а також голова ради громадської організації «Центр профілактики «Вибір» Валерій Рябуха, який представив проект «Вибір – 5».
Заступник міського голови Олександр Ломако, звертаючись до присутніх, зазначив, що це проект Бюджету участі, який реалізовується громадською організацією у цьому році. Він дуже важливий і корисний, оскільки стосується здоров’я та майбутнього чернігівських дітей. Він від імені Чернігівського міського голови та від себе особисто подякував за реалізацію такої корисної ідеї у нашому місті та вручив сертифікати тренерам з профілактики.
За словами керівника проекту, «Вибір-5» передбачає впровадження науково обґрунтованої профілактики ризикованої поведінки серед п’ятикласників шкіл Чернігова. В ході його реалізації проводилися тренінги для тренерів; навчальні сесії, що включали й заняття для 790 п’ятикласників з 26 загальноосвітніх навчальних закладів Чернігова. В кожній з цих шкіл програму проводили підготовлені соціальні педагоги спільно зі студентами педагогічного університету та курсантами пенітенціарної академії.
У березні-квітні в рамках реалізації програми проводилися також конкурс малюнка та фотоконкурс «Здоровий спосіб життя». В конкурсі малюнка, окрім чернігівських дітей, взяли участь також шестеро дітей Краматорської школи-інтернату Донецької області, та одна дитина з м. Ізюм Харківської області. Всім цим дітям оголошена Подяка Чернігівського міського голови за перемогу у конкурсі.
У рамках проекту також виданий посібник для тренерів «Вибір-10» та робочий зошит для п’ятикласників, які беруть участь в програмі «Вибір-5».
Крім того, проект та його дослідження презентовані на міжнародних форумах з профілактики у Вашингтоні (США) та Монреалі (Канада).
Всі ці результати відображені у фільмі про проект «Вибір-5». Ознайомитися з ним можна за посиланням: https://youtu.be/eOUrF3UX57Q.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.