У центрі уваги Громадської ради при ОДА соціально значущі питання
Четверте засідання Громадської ради при облдержадміністрації, що відбулося 26 вересня, видалося напрочуд продуктивним — на ньому було розглянуто й прийнято рішення з понад десяти питань.

Спершу було внесено зміни до складу Громадської ради: виключено з різних причин Володимира Карцана, Володимира Танану та Олену Багудінову; звільнено від обов’язків голови комітету з питань соціального захисту Руслана Волощука; затверджено на посаді голови комітету з питань культури та введено до складу Президії ГР Володимира Приходька.
Голова ГР Ігор Москаленко повідомив про створення обласною радою двох робочих груп, куди увійшли представники Громадської ради. Одна з них вивчатиме ситуацію з відділенням 11 КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» та перспективи використання її будівлі. Друга — готуватиме номінаційне досьє для включення культурних пам’яток Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Громадські активісти області після детального обговорення підтримали звернення до Уряду своїх колег — Громадської ради при Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву — з проханням відновити з 2018 року фінансування державних програм, що дозволять забезпечити житлом тисячі молодих сімей.
Крім того, Громадська рада погодилася з ініціативою комітету з питань охорони здоров’я звернутися до Верховної Ради та Уряду України з пропозицією збільшити річні бюджетні призначення на одного громадянина при проведенні І етапу медичної реформи та профінансувати відновлення повноцінної діяльності обласних станцій переливання крові.
Натомість не знайшов очікуваної підтримки проект рішення, запропонований головою комітету з питань формування і реалізації державної політики Володимиром Демиденком. Він стосувався проведення перевірки діяльності Чернігівської обласної станції переливання крові за 2013-2017 роки та оцінки діяльності її керівництва.
Комітет промисловості, транспорту та зв’язку ГР ініціював звернення до голови облдержадміністрації Валерія Куліча стосовно внесення змін до складу комітету з підготовки та проведення конкурсу на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі області. Громадська рада його підтримала.
Участь у роботі засідання взяла заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова. Вона висловила низку слушних зауважень у ході роботи ради та поінформувала про рішення правління Національної суспільної телерадіокомпанії України закрити Новгород-Сіверську філію, лишивши там тільки корпункт. Представники громадськості Чернігівщини висловили обурення даним рішенням, наголосили на його неприпустимості та вирішили звернутися до правління НСТУ з вимогою переглянути це рішення та зберегти місцеве телемовлення на прикордонній території України.
Також Громадська рада затвердила орієнтовний план своєї роботи на поточний рік.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини

Виявлено 132 нових випадків Сovid-19 18:11
За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 лютого в області зафіксовано 132 нових випадки COVID-19.

На Чернігівщині від коронавірусу вже вакциновано 120 медиків 16:54
В області за третій день вакцинальної компанії проти COVID-19, щеплення отримали ще 60 медичних працівників.

Чернігівщина прийняла бюджет-2021 15:25
“За” головний кошторис проголосували 38 депутатів.

Проведено літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…" 15:04
Працівники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували і провели літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…".

Підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг та визначені пріоритетні напрямки діяльності 14:47
Обласним центром соціальних служб 25 лютого на щорічній нараді з директорами центрів соціальних служб, центрів надання соціальних послуг підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг у 2020 році та визначені пріоритетні напрямки діяльності на 2021 рік.