Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 грудня, 04:11:13

Військова прокуратура Центрального регіону України посилила правозахисну діяльність у сфері охорони довкілля

06.06.2012   17:52Агенцiя

Військовою прокуратурою Центрального регіону України вживаються заходи, спрямовані на забезпечення ефективного прокурорського нагляду за до держанням службовими особами піднаглядних військових формувань вимог законів у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Результати прокурорських перевірок свідчать про порушення щодо організації умов розміщення та вивезення відходів, недотримання вимог законодавства під час використання водних ресурсів, протиправне видобування корисних копалин на землях військових формувань, невиконання заходів в галузі охорони атмосферного повітря, порушення законів під час проведення рубок на землях лісового фонду.

Найбільш гострими залишаються питання розміщення відходів, ведення їх обліку та отримання відповідних дозволів на їх утриманн я.

Так, упродовж 2010-2011 років службові особи однієї з військових частин ЗСУ (м. Чернігів) регулярний вивіз сміття не здійснювали, а відходи, у тому числі побутові, накопичували та спалювали у вигрібних ямах, що розташовані на території в/ч. У той же час, вказані службові особи підробляли документи (шляхові листи) про здійснення вивозу автотранспортом відходів, а надлишки пального привласнювали та використовували на власний розсуд.

За вказаним фактом військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст. 366 та ч.2 ст. 410 К римінального Кодексу України.

На території однієї з баз зберігання військового майна у Житомирській області, за відсутності спеціальних дозволів, було утворено звалище твердих побутових та виробничих відходів на земельній ділянці площею понад 1 га.

При відсутності спеціальних дозволів на розміщення відходів, на території державного підприємства Міністерства оборони України “Київське управління механізації і будівництва”, на земельній ділянці виявлено звалище твердих побутових та виробничих відходів.

Аналогічні порушення виявлені на територіях й інших військових частин.

“На жаль, у більшості військових частин Сухопутних військ та Повітряних Сил все ще допускаються порушення вимог законодавства України щодо неотримання дозволів на розміщення, складування та зберігання промислових і побутових відходів, які є джерелами забруднення”, – заявив ЗМІ перший заступник Військового прокурора Центрального регіону України Вячеслав Сученко.

Мають місце і порушення законодавства України під час використання лісових ресурсів для заготівлі деревини, проведення рубок лісів, збереження цінних та особливо цінних дерев, за фактами незаконної порубки лісу порушено п’ять кримінальних справ.

Також полковник В. Сученко констатував порушення вимог законодавства щодо видобування корисних копалин на землях оборони. Так, у в/ч Житомирської області на земельній ділянці без спеціального дозволу здійснювалось незаконне видобування і заволодіння невстановленими особами корисними копалинами (глиною).

В результаті правозахисної діяльності у сфері охорони довкілля прокуратурами гарнізонів ЦР протягом 2012 року окрім порушення кримінальних справ, внесено понад 120 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто майже 100 посадових осіб.


Прес-центр Військової прокуратури Центрального регіону України

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:44

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.

На Чернігівщині розроблять обласну Стратегію з контролю над тютюном на 2025-2026 роки 12:21

Питання її впровадження ініціював Олександр Чепурний, гендиректор Обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на черговому засіданні регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я.

На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезих водіїв, рівень алкоголю в крові яких значно перевищував допустиму норму 11:41

Поліцейські Новгород-Сіверського райвідділу поліції виявили трьох водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Ялинки на центральній площі Чернігова цьогоріч не буде 11:19

У Чернігові цього року не встановлюватимуть ялинку на центральній площі, а разом із нею — «казкове містечко», фуд-зону та інші святкові елементи.

Понад 300 тисяч гривень збитків: поліція Чернігівщини повідомила інженеру технічного нагляду про підозру в службовій недбалості 10:48

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу співробітників обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури викрили 63-річного посадовця у неналежному виконанні службових обов'язків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини