Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:06:34

Вклонися низько всім, хто не прийшов з війни!

23.09.2017   10:25

Село Єліне Сновського району через активну діяльність підпільників нацисти спалили 23 березня 1943 року. Тоді загинули більше трьохсот селян.

Саме тут 22 вересня розпочалися урочистості до Дня партизанської слави та 74-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Чернігівщини. Аби вшанувати пам'ять тих, хто не шкодував життя для перемоги у Другій світовій війні, у Парку Слави зібралися колишні підпільники, ветерани війни та воїни АТО, представники ОДА та обласної ради, керівництво району та громадськість.

Після покладання квітів до пам’ятників «Партизанська сім’я» та «Невідомому солдату» учасники заходу оглянули експозиції Музею історії партизанського руху на Чернігівщині.

Захід продовжився на території «Лісограду» в Єлінських лісах. Присутні вшанували пам’ять полеглих захисників і визволителів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятників.

— Сьогодні ми зібралися у легендарному місці, що став символом пам’яті про всіх, хто у ворожому тилу відкрив ще один фронт боротьби, хто не зламався і захищав рідну землю до кінця. Їх патріотизм та звитяга стали зразком для сучасних оборонців суверенітету нашої країни. Віримо, що Україна зовсім скоро стане мирною, і війна відійде в минуле назавжди, — зазначив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Сергій Болдирев.

Крім того, гості «Лісограду» оглянули виставкові панорамні стенди та місце розташування партизанського табору.

Завершилися урочистості святковим концертом. Не обійшлося й без спілкування за традиційною солдатською кашею.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.