Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 15:43:27

Бригада "Чернігівгазу" - бронзовий призер перших Всеукраїнських змагань аварійних газових служб

18.09.2017   10:23Агенцiя

Напередодні професійного свята – Дня газовика, на полігоні м. Марганець, що на Дніпропетровщині, відбувся фінал Всеукраїнських змагань аварійних служб групи компаній РГК.

Впродовж дня фахівці служб «104» з «Чернігівгазу», «Львівгазу» та «Дніпропетровськгазу» змагалися в професійній майстерності. В результаті - чернігівська бригада посіла третє призове місце, отримавши 353,5 бали з 461 максимально можливих.

За аналогією з півфіналом змагання складалися з низки етапів випробувань, в ході яких перевірялися володіння практичними навичками та злагодженість дій команди при локалізації витоків газу, знання теорії, основ першої медичної допомоги та охорони праці, вміння користуватися спецзасобами, приладами, тощо. Окрім того, комісія ретельно оглядала рівень матеріального оснащення, наявність документації та технічних стан спецавтомобілів.

«Для всіх учасників було забезпечено рівні умови. В практичній частині конкурсу, де головне правильно і оперативно локалізувати аварійну ситуацію, завдання також однакові. До того ж на полігоні все відбувається як в реальному житті, зі справжніми витоками газу. Тому такі змагання дають нашим фахівцям нагоду черговий раз перевірити свою фаховість і замислитися, наскільки ж безпека споживачів залежить від їх майстерності та підготовки», - зазначив головний інженер «Чернігівгазу» Євгеній Денисенко.

Найвищі бали команда «Чернігівгазу» показала в оснащенні автотранспорту - 70 із 75 максимальних та технічного стану автівки - 47,5 балів з 50-ти. Також достойним був результат в застосуванні рятувальних засобів та укомплектованості техдокументацією - 44 балів з 50. Екзамен з теорії аварійники склали на 60 балів з 85 можливих.

В практичній частині чернігівці успішно впоралися з витоком газу на різьбовому з`єднанні надземного газогону, але окремі неточності в ході локалізації аварії на підземці не дали команді можливості піднятися на сходинку вище. Втім, за словами учасників, вони звиклі до труднощів і навантажень, тому перевірка навичок роботи в нестандартних умовах пішла лише на користь.

«Виступати було доволі складно. Перш за все - незнайомий полігон, атмосфера змагань, хвилювання. Комісія стежить за кожним кроком і зауважує будь-які неточності. Але це ж наша щоденна робота і такі умови лише загартовують і змушують працювати над собою. Ми повинні бути готовими до будь-яких непередбачуваних ситуацій, коли секунди вирішують усе. І витік потрібно швидко виявити, і усунути будь-де - під землею, в колодязях або підвалах житлового будинку»,- зауважив майстер аварійної служби ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Семенець.

Перемогу у фіналі конкурсу завоювали господарі полігону - бригада «Дніпропетровськгазу» з результатом 437 балів, другу сходинку – з 401 балом - посіла команда «Львівгазу». Аварійники впевнені, що такі змагання вкрай необхідні і повинні стати традиційними, адже дозволяють випробувати сили на дещо іншому обладнанні та перейняти нові методи роботи. Так, на полігоні в Марганці чернігівці вперше опробували гасіння пожежі в приямку сумішшю шамотної глини. На відміну від вогнегасника, така суміш є більш ефективною і може не лише миттєво загасити полум`я, а й тимчасово призупинити витік газу. Враховуючи переваги нового спецзасобу, «Чернігівгаз» вирішив його взяти на озброєння аварійних служб свого регіону.

Останні новини Чернігівщини

Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14

Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.

Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33

Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.

Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12

Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».

У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28

Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини