Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 липня, 23:43:29

Там, де народжуються смаколики, працюють колишні безробітні

16.09.2017   07:41

Нещодавно на полицях продуктових магазинів Ніжина з’явилися нові смаколики – запашне печиво за досить помірними цінами. За словами продавців, прийшлося воно до смаку і малечі, і дорослим.

А виготовляє його ніжинський виробник – ФОП Цюрток Володимир Миколайович.

Закінчивши Галицьку середню школу, Володимир поїхав у Чернігів, аби вчитися далі. Вибір пав на Чернігівський кооперативний технікум – там і здобув спеціальність технолога харчової промисловості. Навчання давалося легко, тому й вирішив потроху підробляти – у місті життя дороге. Хотілося швидше стати фінансово незалежним – батькам у селі нелегко, бо вже були похилого віку (пенсіонерами). Робота знайшлася по спеціальності – на приватній пекарні.

Після Чернігова була Полтава – кооперативний університет. Уже кваліфікованим спеціалістом Володимир поїхав до Києва, аби знайти роботу й достойний заробіток. Було всього: і тимчасова робота на пекарнях, і безробіття. Життєвий шлях привів юнака до пекарні в одну з мереж супермаркетів у Києві, де він пропрацював тривалий час на різних посадах від тістороба до завідуючого виробництвом.

Це додало досвіду в технології пекарського ремесла. Мимоволі з’явилося бажання відкрити свою справу. Знайшовся й однодумець, як виявилося згодом, ще й земляк-ніжинець, - Денис Мельник, який на той час закінчив національний університет харчових технологій і теж пробував київських заробітків.

За короткий час був готовий бізнес-план. Спільний інтерес переріс у справжню чоловічу дружбу, міцну, без лицемірства та надійне партнерство. В 2016 році чоловіки знайшли приміщення, встановили обладнання, до речі, хоч і не зовсім нове, але сучасне, компактне, завезене з Європи. Організаційна робота по відкриттю пекарні поєднувалася із підбором працівників, пошуком якісної сировини.

«Продукція розрахована переважно на малечу, тому якість має вирішальне значення, - говорить Володимир Цюрток. - Якщо питання сировини було вирішено досить швидко, то підбір працівників став чи не найбільшою проблемою у відкритті справи. Виявилося, що в Ніжині хороший технолог, тістороб, електромонтер «на вагу золота». Та й глазурувальники, пакувальники, пекарі, формувальники не відразу знайшлися. Переважно доводилося самим засукувати рукава й ставати до роботи: закладати сировину, місити тісто, вантажити продукцію».

Суттєвою в підборі кадрів стала допомога Ніжинського міськрайонного центру зайнятості. Його фахівці не тільки допомогли знайти потрібних працівників, а й запропонували фінансову підтримку служби зайнятості – компенсацію роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нове робоче місце безробітного.

На початок 2017 року вийшла в продаж перша партія продукції ФОП Цюрток. Наразі в пекарні працює 25 людей. Виробляється 16 видів продукції. Щомісяця близько 10 тон смачної випічки відправляється на полиці магазинів, і вже не тільки ніжинських. У планах молодих підприємців збільшення асортименту продукції, розширення території збуту та зростання штату.

Враховуючи їх цілеспрямованість, наполегливість та працездатність, сумніву в досягненні поставлених цілей не виникає.


Ірина Котлярова

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник»

На Чернігівщині відбулися змагання «Влучний лісівник» 17:59

Перші обласні змагання з компакт-спортингу серед лісівників, мисливців та спортсменів під назвою «Влучний лісівник» відбулися на базі тиру «Десна» неподалік Чернігова.

Де можна вакцинуватися у Чернігові. Адреси та час роботи центрів вакцинації 17:50

У чернігівських тимчасових пунктах масової вакцинації населення проти Covid-19 будуть використовуватися вакцини Pfizer та Moderna.

Кордон за минулий тиждень

Кордон за минулий тиждень 17:42

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області не виявлено жодного нового випадку COVID-19 17:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 липня в області не зафіксовано нових випадків захворювання COVID-19.

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу

Прокуратура змусила Коропське СЛП «Агролісгосп» відшкодувати державі 75 тис. грн збитків, завданих незаконною порубкою лісу 17:29

На території Новгород-Сіверської окружної прокуратури КСЛП «Агролісгосп», у порушення вимог Лісового кодексу України не забезпечено охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території (Коропська ОТГ). Внаслідок чого було допущено самовільну рубку лісу невстановленими особами, сума завданих збитків склала 75 тис грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини