Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 16:49:07

Там, де народжуються смаколики, працюють колишні безробітні

16.09.2017   07:41

Нещодавно на полицях продуктових магазинів Ніжина з’явилися нові смаколики – запашне печиво за досить помірними цінами. За словами продавців, прийшлося воно до смаку і малечі, і дорослим.

А виготовляє його ніжинський виробник – ФОП Цюрток Володимир Миколайович.

Закінчивши Галицьку середню школу, Володимир поїхав у Чернігів, аби вчитися далі. Вибір пав на Чернігівський кооперативний технікум – там і здобув спеціальність технолога харчової промисловості. Навчання давалося легко, тому й вирішив потроху підробляти – у місті життя дороге. Хотілося швидше стати фінансово незалежним – батькам у селі нелегко, бо вже були похилого віку (пенсіонерами). Робота знайшлася по спеціальності – на приватній пекарні.

Після Чернігова була Полтава – кооперативний університет. Уже кваліфікованим спеціалістом Володимир поїхав до Києва, аби знайти роботу й достойний заробіток. Було всього: і тимчасова робота на пекарнях, і безробіття. Життєвий шлях привів юнака до пекарні в одну з мереж супермаркетів у Києві, де він пропрацював тривалий час на різних посадах від тістороба до завідуючого виробництвом.

Це додало досвіду в технології пекарського ремесла. Мимоволі з’явилося бажання відкрити свою справу. Знайшовся й однодумець, як виявилося згодом, ще й земляк-ніжинець, - Денис Мельник, який на той час закінчив національний університет харчових технологій і теж пробував київських заробітків.

За короткий час був готовий бізнес-план. Спільний інтерес переріс у справжню чоловічу дружбу, міцну, без лицемірства та надійне партнерство. В 2016 році чоловіки знайшли приміщення, встановили обладнання, до речі, хоч і не зовсім нове, але сучасне, компактне, завезене з Європи. Організаційна робота по відкриттю пекарні поєднувалася із підбором працівників, пошуком якісної сировини.

«Продукція розрахована переважно на малечу, тому якість має вирішальне значення, - говорить Володимир Цюрток. - Якщо питання сировини було вирішено досить швидко, то підбір працівників став чи не найбільшою проблемою у відкритті справи. Виявилося, що в Ніжині хороший технолог, тістороб, електромонтер «на вагу золота». Та й глазурувальники, пакувальники, пекарі, формувальники не відразу знайшлися. Переважно доводилося самим засукувати рукава й ставати до роботи: закладати сировину, місити тісто, вантажити продукцію».

Суттєвою в підборі кадрів стала допомога Ніжинського міськрайонного центру зайнятості. Його фахівці не тільки допомогли знайти потрібних працівників, а й запропонували фінансову підтримку служби зайнятості – компенсацію роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нове робоче місце безробітного.

На початок 2017 року вийшла в продаж перша партія продукції ФОП Цюрток. Наразі в пекарні працює 25 людей. Виробляється 16 видів продукції. Щомісяця близько 10 тон смачної випічки відправляється на полиці магазинів, і вже не тільки ніжинських. У планах молодих підприємців збільшення асортименту продукції, розширення території збуту та зростання штату.

Враховуючи їх цілеспрямованість, наполегливість та працездатність, сумніву в досягненні поставлених цілей не виникає.


Ірина Котлярова

Останні новини Чернігівщини

25 липня: цей день в Україні і світі 08:16

ДЕНЬ 883 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 883 RUSSIAN AGRESSION

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини