На одну патронатну сім’ю більше
Сім’я Віктора Роговського з Варвинського району стала першою в Чернігівській області сім’єю патронатного вихователя.

Послуга сімейного патронат – це комплексна соціальна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування та визначення форм її влаштування.
Щоб стати патронатними вихователями, Віктор та Світлана Роговські пройшли навчання в м. Києві за відповідною програмою.
А 22-23 серпня у смт. Варва відбулися тренінгові заняття міждисциплінарної команди з підтримки патронату у громаді. До складу такої команди входять спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, закладів освіти, охорони здоров’я, управлінь праці і соціального захисту населення, ювенальної поліції. Така команда створюється для підтримки сім’ї патронатного вихователя , а її головним завданнями є узгодження дій щодо забезпечення найкращих інтересів дитини та подолання складних життєвих обставин, в які потрапила дитина та її сім’я.
Наразі, до новоствореної патронатної сім’ї влаштовано дитину. Така форма сімейного догляду та виховання є кращою альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.
На сьогодні по Україні створено 12 сімей патронатних вихователів, в них виховувалось понад 100 дітей, з них: 32 дитини було повернуто до біологічних сімей, 32 усиновлено громадянами України, 10 влаштовано під опіку, 18 - в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Проект «Сімейний патронат» здійснює МБО «Партнертсво «Кожній дитині» спільно із Міністерством соціальної політики України.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).