Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 лютого, 02:53:13

Відбулось чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області

05.09.2017   08:03Агенцiя

На засіданні розглядали питання щодо впровадження системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ.

Начальник ГУ ДФС області Олексій Барановський, який виступив перед присутніми, наголосив, що в діяльності фіскальної служби  важливим аспектом є забезпечення конструктивного діалогу з громадськістю, поінформував про роботу органу та подякував за активну позицію членів Громадської ради.

Серед позитивних тенденцій керівник відмітив зростання надходжень до місцевого та державного бюджетів. Крім того зазначив, що платники податків, які раніше перереєструвались з Чернігівської до інших областей, зараз повертаються. З початку поточного року 137 юридичних осіб та 53 фізичні особи-підприємці з інших областей України змінили місцезнаходження на Чернігівську область. Це, поряд з іншими чинниками, може свідчити також і про поліпшення податкового клімату у регіоні.

Про впровадження системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ розповіла представникам громадськості начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Ірина Буглак.

Зокрема зазначила, що працює дана система з 01 липня поточного року виключно в автоматичному режимі, без будь якого ручного втручання. Розповіла про критерії зупинення податкових накладних, про затвердження переліку кодів товарів, які підлягають моніторингу. Та головне, повідомила платникам, що штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, у разі її призупинення не застосовуються.

Начальник управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем  Олена Пустовойт роз’яснила алгоритм дій платника у разі зупинення реєстрації  податкової накладної системою електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ.

Вона повідомила, що по області із загальної кількості податкових накладних, опрацьованих системою електронного управління ризиками, заблоковано було менше одного відсотка. Тобто, проблеми з блокуванням  виникли у незначної кількості наших платників і, переважно, були врегульовані у встановленому порядку.
 
Члени громадської ради обговорили проблемні питання з ПДВ та отримали відповіді від представників фіскального органу на поставлені запитання.

Запроваджена ДФС України система електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ повинна обов’язково працювати та поступово удосконалюватись. Такого висновку дійшли на засіданні представники бізнесу та громадськості Чернігівщини.

Окремі запитання, що стосуються заповнення електронних декларацій, члени громадської ради задавали начальнику юридичного управління фіскального органу області Ніні Соловей. У ході спілкування зійшлися на необхідності підготовки листа до Національного агентства з питань запобігання корупції з метою отримання відповідного роз’яснення. 


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37

1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.