Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 02:07:37

Переробка батарейок: бути чи не бути?

01.08.2017   08:23Агенцiя

31 липня пройшла звітна прес-конференція по виконанню проекту “Міжрегіональної громадської екологічної ініціативи “ЛІНЕЯ”, який проводився у березні-липні 2017 року та був покликаний вирішити проблему забруднення навколишнього середовища відпрацьованими батарейками за рахунок обміну досвідом та співпраці між громадськими організаціями з різних регіонів України.

Проект виконувався Громадською організацією “Еко місто Чернігів”у рамках «Української регіональної платформи громадських ініціатив», що адмініструється ГО «МАRТ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Старт ініціативі був даний у місті Чернігові, куди на тренінг для навчання та обміну досвідом приїздили представники партнерських організацій з Чернівців, Рівного, Новгород-Сіверського та міста Добропілля Донецької області. “Зараз Чернігів збирає близько 20% з усіх використаних батарейок для утилізації. За нашими підрахунками, завдяки інформаційним кампаніям, просвітницьким заходам, адвокації та розвинутій волонтерській мережі, до якої залучені чернігівські навчальні заклади, ми у 20 разів перевищуємо середній показник по Україні” – розповів Сергій Безбородько, керівник ГО “Еко Місто” – “Свій досвід, розроблені матеріали, план-конспекти лекцій та презентації ми поширили для учасників тренінгу для того, щоб справа росла та масштабувалася країною”.

За відгуками учасників, навчання було дуже корисним та дало можливість змінити стан справ у регіонах. Так, наприклад,  Юрій Внуков з Добропілля самостійно провів лекції для школярів та обладнав спеціальні контейнери для збору батарейок, залучивши кожну із восьми шкіл свого міста до екологічного проекту. Учасники з Чернівців та Рівного також розробили власні ініціативи та чекають їх затвердження щоб із вересня місяця запустити збір відпрацьованих елементів живлення у школах міст.

Чернігівські школярі – найактивніші. Усього за місяць з травня по червень вони зібрали близько 50 000відпрацьованих батарейок, прийнявши участь у екологічній грі “Eco Battle”. Акція проходила за підтримки Управління освіти, Управління сім’ї, молоді і спорту ЧМР. Протягом місяця за кожну здану батарейку діти отримували від педагогів організаторів шкіл спеціально виготовлені еко-монети, які потім могли обміняти на сувенірні стікери та сертифікати партнеру гри Розважального центру “Дитяча планета”.

Ще одним інструментом для залучення громади має стати Еко Карта України, яку розробили та спільно заповнили еко-активісти. Карта доступна за посиланням www.eco-map.org.uaта допоможе дізнатися про місця прийому відпрацьованих батарейок у Рівному, Чернівцях, Добропіллі, а у Чернігові ще ірозповість, де у місті здати старі ртутні лампи, термометри, куди віднести вторинну сировину, чи як дати друге життя старим речам. Сервіс карти дозволяє додати інформацію та користуватися нею у будь-якому іншому місті України.
На сьогоднішній день членами ГО “Еко Місто” зібрано та зберігається для подальшої утилізації вже понад 200 000 відпрацьованих батарейок.

Нажаль, нині в Україні не працює жодного заводу, який би мав можливість переробляти хімічні джерела живлення – все через дотаційність процесу, бо заробити кошти на цьому не можливо, а хто повинен платити – невідомо. Необхідно, щоб Верховна Рада прийняла зміни до екологічного законодавства та заклала вартість утилізації у вартість батарейок, так званий утилізаційний збір. Така модель, коли платить саме забруднювач, діє у країнах Європейського Союзу, в Україні імпортери звільнені від такого податку і не переймаються екологічними проблемами,але бути, чи не бути переробці залежить від тиску з боку громадського суспільства: чимбільше людей дізнається про шкідливий вплив батарейок, чим більше людей об’єднається для порятунку навколишнього середовища, тим швидше вдасться нам разом змусити владців прийняти необхідні закони.

Останні новини Чернігівщини

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом 19:06

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19 18:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 грудня в області зафіксовано 175 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Ніжинському районі, 72 — у Чернігівському (в тому числі 59 — у Чернігові) та 22 — у Корюківському. 59 захворілих госпіталізовані.

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:54

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.