Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 листопада, 01:38:30

Всеукраїнська акція "Знай, тестуй, лікуй!"

29.07.2017   09:35Агенцiя

28 липня Чернігівська обласна громадська організація «Відродження нації» спільно з Благодійною організацією «Чернігівська МЕРЕЖА» провели акцію «Знай, тестуй, лікуй!», присвячену Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами.

Активісти організували безкоштовне тестування та ВІЛ та гепатит С на базі мобільної амбулаторії, а також провели консультування всіх охочих з питань, пов’язаних з ВІЛ/ТБ/вірусними гепатитами.

Під час прес-брифінгу Голова Правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко Анжела розповіла про масштаби проблеми та окреслила ситуацію з лікуванням пацієнтів, хворих на гепатит.

«Вірус гепатиту вважається одним з основних факторів ризику для здоров’я людства в цілому», - говорить Анжела Мойсеєнко. «Смертність від цього захворювання постійно зростає та становить 1,3 млн. людей щорічно, що перевищує смертність від СНІДу. Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, як одна з найвпливовіших пацієнтських організацій України доклала значних адвокаційних зусиль аби у 2017 році до номенклатури державних закупівель було включено новітні та найефективніші противірусні препарати для лікування гепатиту (Софосбувір та Софосбувір/Ледипасвір)». 

Крім того вона наголосила на важливості своєчасного діагностування захворювання та лікування.
 
Про те, як захиститись від гепатиту говорила Семешко Тетяна, лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» Чернігівської міської лікарні №1.
«Захиститись можливо двома способами. По-перше, намагатись уникнути зараження: дотримуватись гігієни (це важливо для захисту від вірусів А і Е), дотримуватись правил безпеки при переливанні крові та статевих контактах (якщо говорити про віруси В і С). По-друге, можна зробити щеплення. Як правило, щеплення надійно захищає людину від інфікуваннями вірусами А і В. Нажаль, щеплення від гепатиту С не існує».

Нагадаємо, що в Україні за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я гепатитом С інфіковано 3% населення, або ж 1,26 млн. осіб. А через відсутність масштабного тестування, як вважає більшість експертів, розповсюдженість вірусного гепатиту С може досягати 3,78 млн. людей.

Останні новини Чернігівщини

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи 16:22

Підібрати надійний смартфон “на кожен день” зараз дуже складно.

Виявлено 398 нових випадків COVID-19

Виявлено 398 нових випадків COVID-19 16:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 листопада в області зафіксовано 398 нових випадків COVID-19.

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до "Клубу книгомандрівників" 15:47

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського стартував новий літературно-мистецький проект «Клуб книгомандрівників». Це інтерв’ю з відомими чернігівцями про літературу та книги в їхньому житті.

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності 15:30

Як побудувати ефективну структуру апарату та виконавчого комітету ради; правильно припинити повноваження голів місцевих рад; на які посади в органи місцевого самоврядування потрібно проводити конкурс, а де можна здійснити переведення; вимоги щодо віку та освіти посадових осіб місцевого самоврядування, – це далеко неповний перелік питань, які цікавили учасників дистанційного навчання «Основні питання організації роботи рад та їхнє організаційно-кадрове забезпечення», яке проходило 23 листопада.

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик 15:21

Вночі до поліції зателефонувала 52-річна мешканка Чернігова та повідомила, що на неї з ножем напав невідомий чоловік.