Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 09:36:49

Всеукраїнська акція "Знай, тестуй, лікуй!"

29.07.2017   09:35Агенцiя

28 липня Чернігівська обласна громадська організація «Відродження нації» спільно з Благодійною організацією «Чернігівська МЕРЕЖА» провели акцію «Знай, тестуй, лікуй!», присвячену Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами.

Активісти організували безкоштовне тестування та ВІЛ та гепатит С на базі мобільної амбулаторії, а також провели консультування всіх охочих з питань, пов’язаних з ВІЛ/ТБ/вірусними гепатитами.

Під час прес-брифінгу Голова Правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко Анжела розповіла про масштаби проблеми та окреслила ситуацію з лікуванням пацієнтів, хворих на гепатит.

«Вірус гепатиту вважається одним з основних факторів ризику для здоров’я людства в цілому», - говорить Анжела Мойсеєнко. «Смертність від цього захворювання постійно зростає та становить 1,3 млн. людей щорічно, що перевищує смертність від СНІДу. Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, як одна з найвпливовіших пацієнтських організацій України доклала значних адвокаційних зусиль аби у 2017 році до номенклатури державних закупівель було включено новітні та найефективніші противірусні препарати для лікування гепатиту (Софосбувір та Софосбувір/Ледипасвір)». 

Крім того вона наголосила на важливості своєчасного діагностування захворювання та лікування.
 
Про те, як захиститись від гепатиту говорила Семешко Тетяна, лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» Чернігівської міської лікарні №1.
«Захиститись можливо двома способами. По-перше, намагатись уникнути зараження: дотримуватись гігієни (це важливо для захисту від вірусів А і Е), дотримуватись правил безпеки при переливанні крові та статевих контактах (якщо говорити про віруси В і С). По-друге, можна зробити щеплення. Як правило, щеплення надійно захищає людину від інфікуваннями вірусами А і В. Нажаль, щеплення від гепатиту С не існує».

Нагадаємо, що в Україні за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я гепатитом С інфіковано 3% населення, або ж 1,26 млн. осіб. А через відсутність масштабного тестування, як вважає більшість експертів, розповсюдженість вірусного гепатиту С може досягати 3,78 млн. людей.

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко зібрав голів об’єднаних територіальних громад

Андрій Прокопенко зібрав голів об’єднаних територіальних громад 09:04

Очільник Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів робочу зустріч з головами об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:51

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 13 листопада до 8:00 14 листопада 2019 року.

Чернігівські військові випробовували зенітні керовані ракети

Чернігівські військові випробовували зенітні керовані ракети 08:34

Чернігівські фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки на Державному випробувальному полігоні “Ягорлик”, що на Херсонщині, провели випробування зенітних керованих ракет 9М83 та 9В55К(Р), що використовуються в зенітних ракетних комплексах С-300-В1 та С-300 ПС.

Даючи іншим – ти отримуєш вдвічі більше

Даючи іншим – ти отримуєш вдвічі більше 08:16

Біло-голубі кульки, яскраві хризантеми та звуки музики – атрибути свята, яке відбулося 12 листопада в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Чернігівської районної ради.

Пройшли співбесіди з керівниками районних структурних підрозділів Держпродспоживслужби

Пройшли співбесіди з керівниками районних структурних підрозділів Держпродспоживслужби 08:07

Активізувати діяльність структурних підрозділів у районах і містах, зокрема розширити коло послуг, що надають населенню районні державні лікарні ветеринарної медицини, підвищити їх якість і пришвидшити процес акредитації міжрайонних лабораторій - такі завдання перед керівниками підпорядкованих Головному управлінню Держпродспоживслужби в Чернігівській області установ поставив начальник відомства Юрій Павлішен.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини