Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 05:05:31

Основа розвитку території населеного пункту, або Навіщо потрібен генеральний план?

28.07.2017   11:01Агенцiя

Основним документом, що встановлює напрямки і межі територіального розвитку населеного пункту, є його генеральний план. Це основа для розробки зонування території. Без цього неможливе будівництво чи реконструкція об’єктів.

У червні цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності». Документом внесено ряд важливих змін до законодавчої бази у сфері містобудівної діяльності. Одним із нововведень стала відміна категорій складності об’єктів будівництва та введення класів наслідків, які визначаються відповідно до вимог будівельних норм і стандартів. Також змінено дозвільну систему на будівництво об’єктів, якою керується інспекція Держархбудконтролю. Разом з цим суттєво посилено відповідальність за порушення норм і правил при проведенні будівництва, недопущення самовільного будівництва або використання будівель без відповідної дозвільної документації.

Про розроблення містобудівної документації відповідно до вимог нового закону говорили 27 липня під час тематичної наради у Чернігові. Участь у заході взяли заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Дмитрюк, профільні заступники голів РДА, головні архітектори міст та районів, голови об’єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів з питань містобудування та архітектури ОТГ, представники проектних організацій області та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

— Застаріла містобудівна документація гальмує будівництво нових об’єктів. Зокрема і тих, що фінансуються за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, коштів державного та місцевих бюджетів. Це фактично зупиняє розвиток населених пунктів Чернігівщини, — зауважив Сергій Сергієнко.

Так, генеральними планами в області забезпечено лише 860 населених пунктів з 1510 існуючих. Переважна частина цієї містобудівної документації розроблялася ще в 60-80-ті роки минулого століття. Ці документи фактично не відповідають вимогам чинного законодавства. Крім того, основна частина містобудівної документації представлена лише в паперовому вигляді та створена в недержавній системі координат, що знову ж таки суперечить вимогам Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та унеможливлює ведення містобудівного кадастру.

За словами Олександра Дмитрюка, за минулий рік та перше півріччя 2017-го на Чернігівщині видано 870 містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок на виробничі та невиробничі об'єкти. Протягом цього ж періоду скасовано близько 130 містобудівних умов та обмежень. Найбільше їх у Куликівському, Козелецькому, Ічнянському районах та в Прилуках.

З початку 2011 року в області розроблено 22 генеральних плани, 14 планів зонування, 14 детальних планів території в межах населеного пункту та 17 поза його межами. Наразі триває робота по розробленню/оновленню містобудівної документації на місцевому рівні.

До речі, генеральний план міста Чернігова затверджений у 2003 році і також потребує оновлення. Новий генеральний план та зонінг вже є у Прилуках. По Ніжину розроблено зміни до генерального плану, документація доопрацьовується.

Виготовлено і затверджено генеральні плани та зонінги міст Мена, Бахмач, Корюківка, селищ Варва і Седнів. Генеральний план та зонінг по Коропу розробляється з 2014 року. Також ведуться роботи по селищам Линовиця, Холми, Сосниця, Ріпки, Козелець.

Розроблення генеральних планів проводиться і в районах:  Прилуцькому (29 генпланів), Бахмацькому (4 генплани), Боборовицькому (4 генплани).

На сьогодні на Чернігівщині необхідні документи можуть виготовити  п’ять проектних організацій, чотири з яких — місцеві. Експерти радять користуватися послугами тільки сертифікованих архітекторів та проектувальників, аби потім не сплачувати штрафи.

Говорили під час наради і про дозвільну та контрольно-наглядову процедури, посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності та виділення земельних ділянок для містобудівних потреб.

Також учасники наради мали змогу поставити запитання профільним фахівцям.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 605 нових випадків COVID-19

Виявлено 605 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 4 грудня в області зафіксовано 605 нових випадків COVID-19.

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення 15:11

Круглий стіл на тему "Аналіз проблемних питань ветеранів війни і порядок їх вирішення".

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму "Безпечний заклад освіти" 14:50

У Чернігові рішенням Чернігівської міської ради затверджена Програма «Безпечний заклад освіти» на 2021-2024 роки. Відповідне рішення міськради прийняте 1 грудня на засіданні 2-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства 14:42

Протягом жовтня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 153 порушення Правил рибальства, вилучено 251 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток.

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський 14:31

Про це повідомляє Північна митниця Держмитслужби на своїй сторінці у Facebook.