Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 15:57:42

Підсумували річну діяльність Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії

25.07.2017   08:10Агенцiя

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії презентував результати першого року діяльності на підсумковій прес-конференції.

Ресурсний центр – це сталий проект громадської організації Центр «Доброчин», що об'єднує ініціативні групи та громадські організації. Основною метою діяльності Центру є стимулювання самоорганізації мешканців Чернігівщини шляхом створення належних умов для розвитку та реалізації форм місцевої демократії(ОСНи, загальні збори членів територіальних громад за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання тощо).

Керівник ГО Центр Доброчин Наталія Дрозд розповіла про стратегічні напрямки роботи Ресурсного Центру, серед яких консультаційна допомога, навчання, просвіта і адвокація, та про проведену роботу. За перший рік діяльності Центром надано більше 300 консультацій громадським активістам та представникам місцевих влад, вдосконалено нормативно-правову базу пілотних міст, навчено більше 100 активістів як впроваджувати механізми місцевої демократії.

Римма Олексенко, аналітик Ресурсного Центру, детально розповіла про результати проведеного опитування – наскільки представники влади і громади обізнані та використовують інструменти місцевої демократії та громадського контролю. Як виявилось, обізнаність представників влади та громадських активістів про існуючі можливості є високою, але, одночасно, практичний досвід у впровадженні існуючих механізмів місцевої демократії для вирішення місцевих проблем є дуже низьким.

Громадські активісти та представники органів місцевого самоврядування Чернігівської області мали змогу підвищити свій рівень знань на тренінгах «Вчимося місцевій демократії» та отримати інформацію про загальні збори громадян за місцем проживання, громадські слухання, місцеві ініціативи та органи самоорганізації населення. Як зазначив керівник Ресурсного Центру Олександр Підгорний: «Адже саме ці механізми дозволяють громадянам розв’язувати ефективно проблеми місцевих громад. І саме підвищення професійного рівня місцевих активістів та представників місцевої влади Чернігівщини використовувати ці механізми сприятиме сталому розвитку територіальних громад».

Ігор Шалай, депутат Ніжинської міської ради та лідер ініціативної групи, представив роботу групи небайдужих мешканців, яка намагається покращити стан безпеки на дорогах міста Ніжина. За допомогою Ресурсного Центру громадські активісти будуть вирішувати дану проблему через реєстрацію та подання місцевої ініціативи та одночасно розробки програми з безпеки дорожнього руху для подальшої підтримки міською радою.

Про важливість підтримки та супроводження ініціатив мешканців громад, а також поширення кращого досвіду розповів Сергій Нестеренко, юрист Ресурсного центру.Запровадження системи інформування, комунікації та поширення кращого досвідусеред місцевих громад сприятиме активізації суспільства та рівень його самоорганізації.

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії продовжує свою діяльність і запрошує скористатись послугами Центру.

Ресурсний центр працює за адресою вул. Жабинського 13/42, м. Чернігів.
До Центру можна звернутись
• за особистим зверненням в офісі організації з 10.00 до 18.00 години щоденно крім вихідних (за попереднім записом);
• телефоном 0462 67 71 81 з 10.00 до 18.00 години щоденно крім вихідних;
• електронною поштою dobrochyn@cn.relc.comабоpravocf@gmail.com
• Skype dobrochyn2000.
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 5 655 осіб 12:55

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня року в області щеплено першою та другою дозою 387 106 людей.

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години

Відсьогодні центри масової вакцинації в будні працюватимуть з 14 години 12:46

У Чернігові всі центри масової вакцинації проти COVID-19 з середи, 20 жовтня, і до кінця цього тижня в будні дні відкриватимуться раніше. Вони працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год.

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи

21-23 жовтня – перекриття руху автотранспорту на вул. Івана Мазепи 12:38

У Чернігові з 8.00 год. 21 жовтня по 20.00 год. 23 жовтня перекриватиметься рух автотранспорту на ділянці вул. Івана Мазепи від площі Перемоги до вул. Музичної. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 20 жовтня.

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей 11:26

Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права”

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права” 11:11

В Освітній Дім прав людини-Чернігів завітали курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби спеціальності «Правоохоронна діяльність».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини