Як зрозуміти, що ви на гачку телефонного шахрая?
Майже щодня до поліції Чернігівщини звертаються громадяни, яких під різними приводами обдурювали шахраї. Лише за останній тиждень злочинці «заробили» на довірливих громадянах понад 206 тисяч гривень.
Намалювати середньостатистичний портрет потенційної жертви шахраїв неможливо, бо стати нею можуть всі, починаючи від малолітніх дітей і завершуючи літніми людьми. При цьому злочинці не гребують соціальним статусом людини, яку дурять. Їм вдається ошукувати, як бабусь у маленьких селах, так і молодь у великих містах. Для кожного з них шахраї та шахрайки мають окрему легенду.
Усвідомлення того, що людину обдурили, зазвичай приходить запізно, тож лишається лише шукати розради у правоохоронців. Так, лише цього тижня до поліції Чернігівщини за допомогою звернулися мешканці Ріпкинського, Менського, Ніжинського районів та міста Чернігова. Громадяни практично власноруч віддали гроші невідомим особам, які тягнули жертв за різні ниточки, втираючись до них в довіру.
Вам телефонує шахрай, якщо:
1. Він/вона представляється працівником банку та просить продиктувати пін-код, логін, пароль, cvv-код і номер картки. Насправді ж банківські працівники володіють усією інформацією про вас, яку їм треба знати. Тож усі банківські операції виконуйте виключно у відділенні банку.
2. Невідомий голос телефонує вам у найуразливіший час – близько до ночі. При цьому він запевняє, що ваш родич потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, а щоб його «відмазати» потрібно заплатити. Найперше, що ви маєте зробити – покласти слухавку та подзвонити родичу, про якого йде мова.
Однак це лише найпоширеніші приклади телефонного шахрайства, насправді таких схем у злодіїв набагато більше.
З огляду на те, що найчастіше на Чернігівщині дурять саме власників банківських карток, поліція радить користуватися наступними порадами:
1. Не залишайте без нагляду власну банківську картку.
2. Не повідомляйте пін-код картки, не зберігайте його разом з карткою.
3. Не повідомляйте дані доступу до вашої картки через інтернет-банкінг (ваші логін і пароль на сайті банку).
4. Не повідомляйте ваші персональні дані (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам.
5. Не розголошуйте коди, що приходять вам на мобільний номер. Не набирайте на телефоні невідомі вам комбінації цифр.
6. Здійснюйте будь-які операції у відділеннях банків, адже банкомати захищені від встановлення зчитувальних пристроїв та інструментів, які блокують картку чи видачу готівки.
7. Дізнайтеся телефон «гарячої лінії» банку та у разі необхідності телефонуйте. Чим швидше повідомите справжніх співробітників, тим менше шансів у шахраїв зробити свою чорну справу.
8. Якщо банкомат заблокував вашу картку, негайно телефонуйте на «гарячу лінію» банку та вимагайте заблокувати її. Тільки після цього можна відходити від банкомату.
9. Не викидайте чеки у смітник поруч з банкоматом, адже він теж містить персональні дані.
10. Якщо є необхідність публічно повідомляти номер картки в інтернеті, то не вказуйте номер телефону, який прив'язаний до картки. Для цієї функції краще завести окремий номер.
11. При здійсненні розрахунків через інтернет встановлюйте на комп'ютері нове програмне забезпечення та антивіруси, а також перевіряйте інтернет-адресу сайту банку. Вона має починатися так: https:// Це свідчитиме про безпечне та зашифроване інтернет-з'єднання.
Передавайте ці поради вашим рідним та близьким, адже разом ми можемо зробити використання банківських карток комфортним та безпечним.
Сектор комунікації поліції Чернігівщини
Останні новини Чернігівщини
Ветеран із Ніжина за грантові кошти відкрив шиномонтаж і розширив послуги діючого СТО 14:52
Олександр Захаров захоплювався автомобілями змалечку. Це передалося йому від тата, який все життя пропрацював за кермом.
Яких груп крові бракує в лікарнях Чернігівщини цього тижня 14:50
У лікарнях Чернігова та області — дефіцит донорської крові таких груп: 2 з позитивним резусом, 4 — з негативним.
«Тримай емоції під контролем». Чернігівців запрошують на тренінг із емоційного інтелекту: деталі 14:48
У Чернігові на базі освітньо-культурного та волонтерського Гончаренко центру проведуть безоплатний тренінг з емоційного інтелекту. Містяни розкажуть, як розпізнавати власні емоції, розуміти їхній вплив на поведінку та ефективно будувати стосунки з оточенням.
У Чернігівській області зареєстровано 6 мінікомпаній 14:17
У січні 2025 року у Чернігівській області здобувачі освіти створили 6 навчальних мінікомпаній на базі 6 закладів освіти, що беруть участь у навчальній програмі з розвитку підприємництва «Компанія» від Junior Achievement Ukraine.
Професія за державний кошт 13:33
Служба зайнятості - це сервісна установа, яка пропонує можливості. У цьому переконалася чернігівка Ірина Кондратенко, яка скористалася однією з них - отримала ваучер на навчання.