Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 14:42:48

Як зрозуміти, що ви на гачку телефонного шахрая?

17.07.2017   07:32Агенцiя

Майже щодня до поліції Чернігівщини звертаються громадяни, яких під різними приводами обдурювали шахраї. Лише за останній тиждень злочинці «заробили» на довірливих громадянах понад 206 тисяч гривень.

Намалювати середньостатистичний портрет потенційної жертви шахраїв неможливо, бо стати нею можуть всі, починаючи від малолітніх дітей і завершуючи літніми людьми. При цьому злочинці не гребують соціальним статусом людини, яку дурять. Їм вдається ошукувати, як бабусь у маленьких селах, так і молодь у великих містах. Для кожного з них шахраї та шахрайки мають окрему легенду.

Усвідомлення того, що людину обдурили, зазвичай приходить запізно, тож лишається лише шукати розради у правоохоронців. Так, лише цього тижня до поліції Чернігівщини за допомогою звернулися мешканці Ріпкинського, Менського, Ніжинського районів та міста Чернігова. Громадяни практично власноруч віддали гроші невідомим особам, які тягнули жертв за різні ниточки, втираючись до них в довіру.

Вам телефонує шахрай, якщо:

1. Він/вона представляється працівником банку та просить продиктувати пін-код, логін, пароль, cvv-код і номер картки. Насправді ж банківські працівники володіють усією інформацією про вас, яку їм треба знати. Тож усі банківські операції виконуйте виключно у відділенні банку.

2. Невідомий голос телефонує вам у найуразливіший час – близько до ночі. При цьому він запевняє, що ваш родич потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, а щоб його «відмазати» потрібно заплатити. Найперше, що ви маєте зробити – покласти слухавку та подзвонити родичу, про якого йде мова.

Однак це лише найпоширеніші приклади телефонного шахрайства, насправді таких схем у злодіїв набагато більше.

З огляду на те, що найчастіше на Чернігівщині дурять саме власників банківських карток, поліція радить користуватися наступними порадами:

1. Не залишайте без нагляду власну банківську картку.

2. Не повідомляйте пін-код картки, не зберігайте його разом з карткою.

3. Не повідомляйте дані доступу до вашої картки через інтернет-банкінг (ваші логін і пароль на сайті банку).

4. Не повідомляйте ваші персональні дані (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам.

5. Не розголошуйте коди, що приходять вам на мобільний номер. Не набирайте на телефоні невідомі вам комбінації цифр.

6. Здійснюйте будь-які операції у відділеннях банків, адже банкомати захищені від встановлення зчитувальних пристроїв та інструментів, які блокують картку чи видачу готівки.

7. Дізнайтеся телефон «гарячої лінії» банку та у разі необхідності телефонуйте. Чим швидше повідомите справжніх співробітників, тим менше шансів у шахраїв зробити свою чорну справу.

8. Якщо банкомат заблокував вашу картку, негайно телефонуйте на «гарячу лінію» банку та вимагайте заблокувати її. Тільки після цього можна відходити від банкомату.

9. Не викидайте чеки у смітник поруч з банкоматом, адже він теж містить персональні дані.

10. Якщо є необхідність публічно повідомляти номер картки в інтернеті, то не вказуйте номер телефону, який прив'язаний до картки. Для цієї функції краще завести окремий номер.

11. При здійсненні розрахунків через інтернет встановлюйте на комп'ютері нове програмне забезпечення та антивіруси, а також перевіряйте інтернет-адресу сайту банку. Вона має починатися так: https:// Це свідчитиме про безпечне та зашифроване інтернет-з'єднання.

Передавайте ці поради вашим рідним та близьким, адже разом ми можемо зробити використання банківських карток комфортним та безпечним.

 
Сектор комунікації поліції Чернігівщини

 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини