Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:27:33

Відбулась звітна прес-конференція навчальної програми "Школа Активного Ветерана"

10.07.2017   16:17Агенцiя

Відбулась звітна прес-конференція навчальної програми "Школа Активного Ветерана", яка проводилась в березні-липні 2017 року для учасників АТО, їх сімей, сімей загиблих та «військових» волонтерів.

Школа проводилась громадською організацією «Центр допомоги особам, що постраждали внаслідок військових конфліктів «Чернігів» (ГО «Центр допомоги «Чернігів» у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «МАРТ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Семінари Школи Активного Ветерана були направлені в першу чергу на отримання головами і членами спілок учасників АТО, їх сімей та сімей загиблих навичок і знань, необхідних для роботи в громадському секторі, просуванню своїх ідей та захисту своїх побратимів, рідних, друзів. В рамках школи було реалізовано 3 навчальні сесії, відзнято 6 відеоуроків, проведено круглий стіл на тему "Перекваліфікація, Підвищення кваліфікації та Неформальна освіта для учасників АТО, їх сімей, сімей загиблих та волонтерів", видано посібник «Активний Ветеран» для роботи спілок учасників АТО.
 
Учасники школи отримали знання з менеджменту, організаційного розвитку, написання та управління проектами, стратегічного планування, проведення громадських кампаній та медіаграмотності.

В школі взяли участь представники 10 громадських організацій Чернігівської області – учасники АТО, волонтери, представники сімей загиблих.

За відгуками учасників  дана школа мала користь для розвитку їх організацій. Так, наприклад,  завдяки проведеному навчанню Талалаївська спілка учасників АТО самостійно провела навчальний семінар для жителів с.Талалаївка на тему «Децентралізація», що є дуже актуальним для селища. Голова спілки Богуслав Борсук повідомляє, що він буде активно використовувати отриманні знання для організації серії таких семінарів з огляду на те, що найближчим часом має відбутись створення Талалаївської ОТГ, а більшість жителів, в тому числі і учасники АТО не мають уявлення про саму суть реформи.

Крім того після ремонту в створеному спілкою Центрі для учасників АТО, планується на базі цього центру проводити юридичні консультації та реабілітацію учасників АТО, тобто реалізовувати принцип самодопомоги.

Організатори пишаються такими учнями і найближчим часом очікують не менш яскраві приклади реалізації отриманих навичок від Борзнянської та Менської спілок учасників АТО. Дві ці спілки зараз організовують футбольні турніри на базі свої районів, приймають участь у патріотичному та моральному вихованні молоді, спрямовують свої сили на допомогу своїм побратимам та організацію дозвілля для них. Коропська спілка учасників АТО відновлює свою діяльність.

Всі ці приклади можуть стати центрами громадської активності в районах Чернігівської області. Звичайно ж це можливо лише за особистого бажання їх керівників та учасників.

ГО «Центр допомоги Чернігів» в свою чергу зобов’язується і надалі підтримувати своїх учнів та намагатись створити умови для обміну досвідом між ними, організаційного та професійного росту.
Проведення Школи висвітлило і проблемні моменти.
Так в Чернігівській області:
• дуже низька громадянська активність населення;
• мала кількість громадських організацій в області;
• освіченість населення про свої права та можливості на дуже низькому рівні;
• можливість до навчання та самоосвіти надається здебільшого жителям обласного центру, в той час, як віддалені райони навіть не мають інформації, про отримання такої освіти, її користь і її вплив на майбутнє людей.
• жителі області не достатньо мотивовані до отримання додаткової чи неформальної освіти, навіть при повній компенсації витрат.
• в області невелика кількість каналів подачі інформації пересічному громадянину. За умови низької активності самих громадян, утворюється певний рівень ізольованості від інформації.

Організатори «Школи Активного Ветерана» зобов’язались знайти можливості подолати вказані проблеми та провести другу «Школу» в 2018 році на більш якісному рівні із залученням місцевої влади та з врахуванням особливостей регіонів.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.