Комп’ютерні ігри стають на службу війську. ВІДЕО
Курсанти 169-го навчального центру, що дислокований у селищі Десна Козелецького району, свої перші постріли тепер роблять в лазерному тирі. Далі — про переваги новації та про те, чи може звичайний навчальний клас замінити полігонні стрільби.

П’ятий за ліком електронний комплекс для відпрацювання навичок стрільби на повну потужність запрацював у 169-му навчальному центрі, що розташований у Десні Козелецького району. Відтепер курсанти, що приходять сюди опановувати військову науку, після вивчення теорії не одразу направляються на стрілецькі полігони — спочатку вони йдуть в тир. Тут за допомогою спеціального програмного забезпечення, великого екрану та макетів зброї армійці відпрацьовують первинні навички поводження зі зброєю та базові стрілецькі вправи.
Олександр Кучинський, помічник начальника навчального відділення: «В програмі цій застосовується все, окрім віддачі зброї. В програмі можна задавать напрямок вітру, швидкість вітру, напрямок руху мішені (флангова, фронтальна), а також задавати метеорологічні умови вправи — сніг чи туман, день чи ніч».
Та лазерний тир представляє інтерес не лише для курсантів-початківців, ходять сюди й більш досвідчені армійці для того, щоб відшліфувати свої навички у більш складних метеоумовах , ніж це дозволяє погода за вікном. А все тому, що програмне забезпечення дозволяє вносити різноманітні корективи до стандартної програми стрільб.
Олександр Кучинський, помічник начальника навчального відділення: «Під час виконання військовослужбовець показав позитивні результати, то він далі виконує вправи на полігоні. Якщо на полігоні його це вже не задовольняє, то можна тут зробить йому… Під військовослужбовця вправи можна ускладнити у порівнянні з тими, що заплановані в курсі стрільб. Є тут конструктор, в конструкторі задається вправи безпосередньо оператором і на вимогу якогось військовослужбовця».
Щоправда певні недоліки в цього тиру також є, кажуть військовослужбовці.
Юрій Данилюк, командир відділення: «Річ, звичайно, хороша, але недоліки в тому, що немає віддачі, а прицілюватися краще, за рахунок того, що немає віддачі. Ну, корисна штука для навчального центру».
А ще, додають армійці, до вже наявних у програмі фонів та рельєфів місцевості необхідно додати зимових пейзажів та розробити спеціальні фони для боїв в лісосмугах і ярах, тоді програма буде цілком відповідати вісім сучасним вимогам. Та попри певні недоліки, військові кажуть, що цей комплекс дуже корисний, адже за його допомогою можна відпрацьовувати навички ведення бою у місті чи будівлях. На жаль, таку практику організувати в умовах навчального центру вкрай складно.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.