Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нересту 2017
З 1 квітня по 29 червня 2017 року на водоймах Чернігівщини тривала весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів (риби).

За цей час Чернігівським рибоохоронним патрулем було проведено 143 рибоохоронних рейди, виявлено 220 порушень правил рибальства. В тому числі, по ч.3 ст.85 КУпАП – 44 порушення правил любительського лову, по ч.4 ст.85 КУпАП – 147 грубих порушень з використанням заборонених знарядь лову, по ст.88-1 КУпАП – 10 порушень, пов’язаних з незаконним продажем риби на ринках, складено 19 актів вилучення безхазяйного майна.
Нараховано збитків, нанесених рибному господарству України, на загальну суму 75 575 грн, вилучено 394 кг риби, 301 одиниця заборонених знарядь лову.
Завдяки спільній роботі Чернігівського рибоохоронного патруля, громадських інспекторів, прикордонної служби, представників правоохоронних органів, екологів, в ході організації та проведення рибоохоронних рейдів вдалося попередити численні правопорушення, виявити та зафіксувати факти порушення правил рибальства та притягнути порушників до відповідальності відповідно до закону.
Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства у літній період дозволяється рибалити на водоймах загального користування з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше 5 на рибалку та спінінгом. Норма вилову риби – 3 кг за добу, на водоймах де впроваджене платне рибальство – 5 кг риби за добу.
Дозволяється підводне полювання гарпунними рушницями (без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів) та при наявності посвідчення підводного мисливця.
Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства суворо забороняється лов водних біоресурсів ресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань (сітки, ятері, павуки, екрани, драчі, ості, тощо), а також способом багріння, спорудження гаток, запруд. За вилов риби електровудкою, вибухівкою чи із застосуванням отруйних речовин передбачена кримінальна відповідальність згідно із ст.249 Кримінального кодексу України з відшкодуванням всіх нанесених збитків державі.
Якщо Ви стали очевидцем порушення правил рибальства не будьте байдужими, повідомляйте на всеукраїнську безкоштовну “гарячу” лінію 0-800-50-52-50 та на телефони гарячої лінії Чернігівського рибоохоронного патруля 0991121344 та (0462) 937557 (цілодобово).
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.