У районах розгорнуто роботу щодо оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Завдяки запровадженню з 2017 року нового механізму оплати послуг із санаторно - курортного лікування громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримали право самостійного вибору санаторно-курортного закладу.

Такий механізм передбачає, зокрема, укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення.
На даний час місцевими управліннями вже укладено 372 угоди та отримано 557 гарантійних листів щодо згоди на оздоровлення постраждалих громадян.
Вже отримали санаторно-курортні послуги 107 осіб, ще 95 осіб, з них 3 дитини-інваліда, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, перебувають на оздоровленні - причому у закладах, які вони самі обрали залежно від власних потреб та пріоритетів.
Довідково:
На обліку в місцевих управліннях соціального захисту населення для отримання санаторно-курортних послуг перебуває 1269 постраждалих осіб, віднесених до категорії 1, та 12 потерпілих дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
Міністерством соціальної політики України для забезпечення санаторно-курортними послугами постраждалих осіб області виділено 5,3 млн грн, що дасть змогу оздоровити 966 осіб категорії 1 (76 % від потреби) та 12 (100 % від потреби) дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.