Аудиторами фіскальної служби встановлено заниження орендної плати за землю та спрямовано до бюджету 670 тис. гривень
В ході документальної позапланової виїзної перевірки одного із товариств з обмеженою відповідальністю, підрозділами аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області було встановлено, що між орендодавцем «М» та ТОВ «Ф» у 2006 році було укладено договір оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення.
Порядок визначення розміру орендної плати врегульований статтею 288 Податкового кодексу України відповідно до якої, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (ст. 288.1).
Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом (стаття 288.5.1).
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Крім того, до нормативної грошової оцінки землі застосовується коефіцієнт індексації, кумулятивно залежно від дати проведення нормативно грошової оцінки земель.
За наслідками перевірки дотримання вимог податкового законодавства при декларуванні сум податкових зобов’язань з орендної плати за землю, підприємству ТОВ «Ф» донараховано до сплати в бюджет 670 тис. гривень.
Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.