Лісівники освоюють небо
Державне підприємство «Ніжинське лісове господарство» крокує в ногу з вимогами часу. Для того аби більш ефективно протидіяти незаконним вирубкам, виявляти випадки браконьєрства та осередки пожеж, підприємство закупило безпілотний літальний апарат.
Безпілотний комплекс «Лелека-100» від українського виробника, котрий також постачає БПЛА в зону АТО, обійшовся лісівникам в 300 тисяч гривень. Закордонний аналог БПЛА вартує від 60 тисяч євро.
За словами інженера з охорони та захисту лісу ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимира Яковенка, який проходив спеціальне навчання та отримав сертифікат, основним завданням комплексу є моніторинг лісових масивів на предмет виявлення пожеж та незаконних рубок.
«Радіус польоту «Лелеки-100» складає до 60 кілометрів, - говорить про характеристики апарату охоронець лісу. – В повітрі на одній батареї він може перебувати більше 2-ох годин. Робоча висота польоту до 1200 метрів. Завдяки зуму камери, з висоти 800 метрів можна добре розгледіти людину, а з висоти 400 метрів можна прочитати номер авто. Відео передається на екран у режимі он-лайн».
За словами Володимира Яковенка, в Дніпропетровській області, де він проходив навчання, для проведення подібних робіт залучають малу авіацію (легкомоторні літаки та гелікоптери). Вартість години польоту цієї авіації сягає 50 тисяч гривень. Вильоти на предмет виявлення пожеж проводять 2-3 рази на тиждень. Тож не важко підрахувати економічну вигоду від придбання бепілотника.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.