Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 лютого, 05:10:31

На оздоровлення навколишнього середовища на Чернігівщині зібрали понад 5 мільйонів гривень

21.06.2017   10:40Агенцiя

За забруднення навколишнього середовища суб’єкти господарської діяльності Чернігівської області впродовж січня-травня 2017 року перерахували до зведеного бюджету більше 26 мільйонів гривень екологічного податку.

Темп росту надходжень до відповідного періоду минулого року склав 129,4 відсотка, що в перерахуванні на фінанси означає плюс майже 6 мільйонів гривень платежів на оздоровлення навколишнього середовища.

Згідно розподілу коштів із загальної суми надходжень на охорону довкілля до місцевих бюджетів краю надійшло 11,5 мільйони гривень, до державного бюджету – 5,2 мільйони гривень. Що стосується суб‘єктів господарювання, то на сьогодні в області платниками екологічного податку є 2729 юридичних та фізичних осіб регіону.

Позитивна динаміка спостерігається і щодо рентної плати за спеціальне використання води. Так, за п‘ять місяців звітного року до зведеного бюджету надійшло понад 8,7 мільйони гривень цього платежу. Ця сума майже на 500 тис. гривень перевищує минулорічний показник.

Зазначимо, що екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.

Порядок визначення об’єкта оподаткування,  нарахування та сплати екологічного податку визначено розділом VIII Податкового кодексу України. Відповідно ресурсні платежі в Україні окрім того, що є одним із  сегментів дохідної частини бюджетів, використовуються у подальшому для здійснення державою природоохоронної та ресурсовідтворювальної діяльності.

                 

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37

1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.