2,6 млн.грн. використано на відновлювальне лікування 217 працюючих громадян Чернігівщини
Мета медичної реабілітації – якнайповніше відновлення втрачених можливостей організму, або, якщо це недосяжно, часткове відновлення або компенсація порушеної чи втраченої функції, і у будь-якому випадку – уповільнення прогресування захворювання.

Так, за чотири місяці 2017 року з бюджету Фонду оплачено медичну реабілітацію 217 мешканців Чернігівщини. Витрати на ці цілі склали 2 млн. 587,4 тис. грн.
Безкоштовні путівки на доліковування в 19 різних оздоровниць материкової України отримали хворі за наступними профілями відновлювального лікування:
- з порушенням обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи – 74 путівки в санаторії: «Карпати» Закарпатської обл. (1 шт.); «Миргородкурорт–Березовий Гай» Полтавської обл. (24 шт.); «Моршинкурорт–Черемош» Львівської обл. (9 шт.); «Поляна» Закарпатської обл. (4 шт.); «Трускавецькурорт–Алмаз» Львівської обл. (23 шт.); «Шаян» Закарпатської обл. (8 шт.); «Ярина–Конвалія» Львівської обл. (5 шт.).
- після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах – 41 путівка в санаторії: «Жовтень» (9 шт.); «Карпати» (11 шт.); «Конча-Заспа» Київської обл. (16 шт.); «Лермонтовський» (1 шт.); «Миргородкурорт–Полтава» Полтавської обл. (4 шт.).
- після гострих цереброваскулярних порушень – 34 путівки в санаторії: «Жовтень» Київської обл. (7 шт.); «Карпати» (13 шт.) «Лермонтовський» Одеської обл.. (2 шт.); «Миргородкурорт–Миргород» Полтавської обл. (5 шт.); «Роща» Харківської обл. (2 шт.); «Хмільник» Вінницької обл. (5 шт.).
- після оперативних втручань на органах травлення – 41 путівка в санаторії: «Миргородкурорт–Полтава» (11 шт.); «Моршинкурорт–Лаванда» Львівської обл. (18 шт.); «Трускавецькурорт–Алмаз» (3 шт.); «Поляна» (2 шт.); «Шаян» (1 шт.); «Ярина–Конвалія» (6 шт.).
- після операцій ортопедичних, травматологічних при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезуванні і реєндопротезуванні, реплантації кінцівок – 24 путівки в санаторії: «Авангард» Вінницької обл. (1 шт.); «Аркадія» Одеської обл. ( 4 шт.); ім. Пирогова Одеської обл. (2 шт.); «Миргородкурорт–Полтава» (1 шт.); «Славутич» Дніпропетровської обл. (2 шт.); «Хмільник» (14 шт.).
- з опіковою хворобою – 3 путівки в санаторій «Авангад».
Тут слід зазначити що із загальної кількості путівок 6 шт. було видано застрахованим особам для їх хворих дітей. На санаторний етап відновлювального лікування в супроводі дорослого направлено в «Миргородкурорт–Березовий Гай» та «Трускавецькурорт–Алмаз» 5 дітей-інвалідів із захворюваннями на цукровий діабет. Ще одну путівку було видано для долікувовання дитини з опіковою травмою в реабілітаційному відділенні «Авангарду» (в супроводі мами).
В Чернігівській області медичний відбір та направлення хворих до санаторіїв по путівках Фонду здійснюють 34 лікувально-профілактичні заклади, у тому числі 4 обласні лікарні (саме обласна лікарня, обласна дитяча, кардіологічний диспансер, а також центр радіаційного захисту та оздоровлення), 22 центральних районних та 8 міських. Це дає змогу охопити реабілітацією застрахованих осіб, які проживають і працюють в усіх без виключення регіонах області.
Реабілітація призначалась пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання за медичними показаннями після стаціонарного лікування. Також цим хворим на санаторний етап реабілітації продовжено тимчасову непрацездатність на весь термін путівки (24 дні та за необхідності часу на проїзд в обидві сторони). Тобто після повернення до роботи застрахованим особам було оплачено лікарняні листки за рахунок коштів Фонду.
За перше півріччя планується забезпечити заявки лікувально-профілактичних закладів на 435 путівок загальною вартістю 5 млн. 807,5 тис. грн. для відновлення здоров’я працюючих людей області.
Галина Мазур, начальник відділу соціальних послуг виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.