Троє жителів області постраждали від шахраїв
Граючи на довірі громадян, зловмисники видурюють у них значні суми. Так, 21 квітня по допомогу до поліції звернулася чернігівська пенсіонерка.

Літня жінка розповіла правоохоронцям, що зранку їй подзвонив невідомий і повідомив про автопригоду, в яку нібито потрапив син господині. Мовляв, ситуацію потрібно швидко розв'язувати, доки не настали «тяжкі наслідки».
Літня жінка як любляча мати одразу погодилася допомогти, на що голос у телефоні зголосився виступити посередником. В результаті жінка власноруч передала шахраєві 12200 євро, 6100 доларів США та 54 тисяч гривень.
Лише потім пенсіонерка зателефонувала «постраждалому» і переконалася, що її цинічно обдурили. Того ж дня до поліції звернулися дві жінки 70 і 85 років, яких ошукали невідомі, заволодівши сумами в 7000 і 6000 гривень під приводом допомоги сину, котрий нібито потрапив в ДТП.
Поліція вкотре нагадує громадянам, що в разі отримання дзвінків із інформацією про те, що родичі потрапили до лікарні, стали жертвами ДТП чи затримані правоохоронцями, одразу телефонуйте до чергової частини.
Не погоджуйтеся на сумнівні пропозиції «вирішити питання» шляхом передачі чи перерахування значних сум. Це обман! Мисліть тверезо, самі перетелефонуйте родичам і поцікавтеся їх справами.
Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкриті кримінальне провадження за частинами 1 та 4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19
З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16
Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.
Продовжила справу загиблого чоловіка: до лав поліції Чернігівщини доєдналася дружина Героя-захисника Чернігова Дарина Христенок 08:13
Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко привітав у лавах поліції Чернігівщини Дарину Христенок, дружину полеглого Героя Олексія Христенка, який загинув у 2022 році під час оборони Чернігова від російських загарбників.
Бронза світового рівня: Данило Жасан — призер чемпіонату світу з боксу-2025 у Ліверпулі 08:10
З 4 по 14 вересня у місті Ліверпуль (Велика Британія) проходить чемпіонат світу з боксу World Boxing Championship 2025, який об’єднав 540 найсильніших спортсменів із 66 країн світу.