Марина Порошенко: Інклюзивна освіта – це потреба сьогодення і майбутнього. ФОТОрепортаж
Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Чернігівську область із робочим візитом.
Перша леді взяла участь у триденному спеціалізованому тренінгу «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який проводить Благодійний Фонд Порошенка. Навчальний курс пройшли понад 70 фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій Чернігівщини.
Марина Порошенко повідомила, що Чернігівська область увійшла до п’ятірки регіонів, у яких системно буде впроваджуватися інклюзивна освіта. Наразі в рамках національного проекту Запорізька, Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька та Чернігівська області працюють над створенням і розвитком інклюзивного освітнього середовища для «особливих» дітей у загальноосвітніх школах.
За словами дружини Глави держави, інклюзивна освіта – це потреба сьогодення і майбутнього. «Вона дозволяє учням з особливими освітніми потребами краще реалізувати свій потенціал у навчанні, порівняно з однолітками в неінклюзивному середовищі. Більше того, інклюзія позитивно впливає на подальші життєві перспективи таких дітей після закінчення середньої школи. Зокрема, підвищує шанси на працевлаштування та реалізацію у житті», - зазначила вона.
Марина Порошенко та голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч підписали Меморандум про співпрацю щодо розвитку інклюзивного освітнього середовища на Чернігівщині.
І вже як партнерам дружина Президента вручила голові Чернігівської ОДА дизайн-проект сучасної Медіатеки. Найближчим часом такі інтерактивні бібліотеки будуть створені в інклюзивних школах регіону.
За статистикою сьогодні в Чернігівській області лише 11 % шкіл надають освітні послуги за інклюзивною формою навчання – 62 навчальних заклади. У них навчається 116 учнів з особливими освітніми потребами. Однак лише 29% «особливих» дітей регіону охоплені інклюзією.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05
День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.
















