Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 березня, 01:23:26

Нові люки встановлюють на проспекті Миру

20.04.2017   12:56Чернігів

19 квітня на проспекті Миру від вулиці Котляревського до вулиці Льотна підрозділами КП «Чернігівводоканал» розпочато капітальний ремонт оглядових колодязів водопроводу. Роботи виконуються за новими технологіями.

На магістралях міста розпочато реконструкцію колодязів

Гарантійні зобов’язання на капітальний ремонт доріг не можуть бути більшими, ніж термін гарантії на об’єкти, що знаходяться на цих дорогах. Треба було зламати шаблон, за яким в нашій країні спочатку виконується капітальний ремонт доріг, а вже потім, через рік-два приїздять ремонтні бригади комунальних служб і все ламають, щоб відремонтувати оглядовий колодязь, який провалився нижче рівня дороги. Саме тому однією з головних вимог КП «Чернігівводоканал» до управління ЖКГ міста було включення капітального ремонту оглядових колодязів до кошторису капітальних ремонтів автодоріг міста.

Враховуючи стан оглядових колодязів на дорогах Чернігова та значну кількість обсягів капітальних ремонтів доріг, включених до планів УЖКГ міста на 2017 рік, без роботи ремонтно-будівельна бригада КП «Чернігівводоканал» цього літа, як, зазвичай і завжди, не сидітиме. В першу чергу ремонти колодязів, будівництво камер та заміна люків буде виконуватись на магістральних вулицях Чернігова: проспекті Миру та вул. Івана Мазепи, на яких вже другий рік поспіль проводяться дорожні роботи з ремонту асфальтобетонного покриття.

Оглядом ділянки проспекту Миру від вул. Котляревського до вул. Льотна було встановлено, що під заміну підпадають 38 люків колодязів водопроводу безпосередньо на проїзній частині магістралі та чотири люки каналізації на прилеглих до проспекту дорогах. Окрім цього треба ще буде провести капітальний ремонт колодязів, виконаних з червоної цегли та зробити їх у бетоні. Адже цегла – матеріал ненадійний, який через рік-два під впливом вологи та навантажень перетворюється назад у глину. Здебільшого, саме через це і відбуваються просідання або провали колодязів на дорогах міста. Також, ближче до вулиці Льотна під полотном дороги буде побудовано водопровідну камеру – приміщення 3,5х3,5 метри для розміщення арматури магістрального водопроводу. Всі ці роботи створюватимуть певні незручності для автомобілістів, але, якщо місто хоче мати якісну дорогу – без цього не обійтися.

Швидко, якісно, з точністю до міліметра

Роботи на проспекті Миру по реконструкції водопровідних колодязів розпочалися у середу, 19 квітня, неподалеку від перехрестя проспекту Миру та вул. Котляревського. За день було змонтовано новий колодязь та замінено дві кришки люків.

Зазначимо, що вказані роботи виконуються за новими технологіями з використанням люків класу D400, які виготовлені чеським концерном KASI з високоміцного чавуну з кулястим графітом. Ці люки мають захист від вибивання кришки із корпусу під колесами автомобілів та витримують критичне навантаження від 52 до 55 тонн.

Важливо, що разом з новими люками до Чернігова прийшла нова технологія їх встановлення. Так, замість цегли для виготовлення горловини люку почали використовувати бетонні кільця та доволі вартісну монтажну суміш IZOLSAN HF. Використання швидко застигаючої суміші дозволяє використовувати бетонні опорні кільця для відновлення та будівництва колодязів – проникаюча в найменші щілини суміш перетворює кільця та сам люк на суцільну конструкцію, що, по суті було неможливим при використанні звичайного цементу. Той факт, що IZOLSAN  набуває своїх характеристик вже за 30 хвилин після використання, дозволяє відкривати рух транспорту на місці ремонтних робіт фактично через ті ж самі 30 хвилин після вимощення кришки люку асфальтом.

Важливо, що нова технологія також дозволяє встановлювати кришки люків в рівень з покриттям дороги з точністю до міліметра. Так, за технічним завданням від дорожників, після встановлення на проспекті Миру кришки люків будуть підняті над рівнем асфальту на 4,7 см. Це перевищення зроблено для того, щоб при подальшому укладанні асфальтобетонного покриття на проїзній частині дороги кришка люку була урівень з дорогою.

Після закінчення робіт на проспекті Миру, ремонтні роботи буде розпочато на вул. Івана Мазепи, а також на ряді другорядних вулиць міста де також запланований капремонт покриття.

До уваги водіїв! На ділянці проспекту Миру в Чернігові від вул. Котляревського до вул. Льотна кришки люків колодязів встановлюються на 4,7 см вище існуючого рівня асфальтобетонного покриття. Просимо звертати на це увагу та уникати наїздів на встановлені кришки. Перевищення висоти кришок люків над рівнем дороги буде усунене після укладання шару асфальту під час ремонту зазначеної ділянки проспекту Миру.

 
Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

Останні новини Чернігівщини

Україна переводить годинники на літній час

Україна переводить годинники на літній час 15:47

В останню неділю березня, в ніч з 24 на 25 число, о 3:00 необхідно перевести стрілки годинника на одну годину вперед.

Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю

Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю 15:39

22 березня відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Сватівською РДА в особі першого заступника, в.о. голови райдержадміністраціі Либи О.А. Сватівською районною радою в особі голови Сліпець В.В. та Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівськоі ОДА в особі директора Левочко О.В.

Претті знову з наркотичним уловом

Претті знову з наркотичним уловом 14:29

В міжнародному автомобільному пункті пропуску «Сеньківка» на виїзд з України оформлювався вантажний автомобіль «Івеко».

"Німецький шпигун з бандурою": відбулася ХІІ зустріч мистецького проекту "Михайло Коцюбинський. У колі друзів" 14:10

Вже другий рік поспіль проект «Михайло Коцюбинський. У колі друзів» збирає поціновувачів творчості Великого Сонцепоклонника, а також тих, хто цікавиться його творчими взаєминами з іншими письменниками, художниками, музикантами на затишні і теплі зустрічі.

Експерти Чернігівщини прийняли до опрацювання більше 3 тис. проектів землеустрою з інших областей

Експерти Чернігівщини прийняли до опрацювання більше 3 тис. проектів землеустрою з інших областей 13:47

Від початку 2018 року в порядку екстериторіального погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки на розгляд фахівців Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області надійшло 3 039 проектів землеустрою з інших областей.