Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 жовтня, 07:19:13

Хід розслідування кримінального провадження за фактом незаконного полювання на лосів - на контролі прокуратури

13.04.2017   11:30

У засобах масової інформації поширено інформацію про затягування органами прокуратури слідства у кримінальному провадженні за фактом незаконного полювання на лосів у Ніжинському районі.

Враховуючи, що зазначена подія набула суспільного значення та резонансу інформуємо, що 23.01.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 248 (незаконне полювання) КК України.

З метою швидкого, повного та неупередженого проведення слідства, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або продукцію полювання, прокурорами-процесуальними керівниками забезпечено проведення першочергових (невідкладних) слідчих дій.

Завдяки скоординованим заходам правоохоронцями проведено обшуки у осіб, які ймовірно могли бути причетними до незаконного полювання, вилучено мисливську зброю, боєприпаси, знаряддя та пристрої, що використовуються при полюванні.        

Зокрема, призначено ряд експертних досліджень та забезпечено здійснення необхідного комплексу слідчих дій для встановлення обставин, які є істотними у кримінальному провадженні.

На всі речові докази, вилучені під час проведення обшуків, а саме наркотичні речовини, зброю, автомобіль з пошкодженим номером кузова, накладено арешт.

Однак 31.03.2017 слідчим Ніжинського відділу поліції без з’ясування всіх обставин кримінального правопорушення прийнято передчасне рішення про закриття кримінального провадження у зв’язку із відсутністю складу злочину.

Вивченням законності рішення про закриття кримінального провадження Ніжинською місцевою прокуратурою постанову про закриття кримінального провадження скасовано у зв’язку із неповнотою слідства та організовано подальше розслідування.

При прийнятті процесуального рішення слідчим, зокрема, не враховано відсутність результатів призначених експертних досліджень, передусім щодо істотності заподіяної незаконним полюванням шкоди навколишньому природному середовищу, визначення та встановленню зброї, з якої було здійснено постріли.

Окрім того, на даний час, слідством не встановлено достатніх доказів вини конкретних осіб, що виключає можливість на даному етапі досудового розслідування повідомити їм про підозру. Після проведення всіх необхідних слідчих дій у встановленому законом порядку буде вирішено питання кримінальної або адміністративної відповідальності (в залежності від наслідків заподіяної шкоди екології).

Наразі слідство триває, хід його розслідування перебуває на контролі прокуратури області.

 
Довідково:

Згідно примітки до ст. 248 КК України істотною шкодою є шкода, яка у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (200 тис грн).
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 10.12.2004 № 17 «Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля» визначено, що кримінальна відповідальність за полювання, незаконність якого полягала в порушенні встановлених правил,  настає лише за умови заподіяння істотної шкоди.
Вирішуючи питання про те, чи є шкода істотною необхідно враховувати не тільки кількісні та вартісні критерії,  а й інші обставини, що мають значення для вирішення цього питання. Такою шкодою, зокрема, можуть бути визнані: зникнення того чи іншого виду тварин у певній місцевості; знищення місць компактного  проживання та розмноження звірів, їхніх жител, споруд; знищення тварин, відтворення яких з урахуванням особливостей або чисельності того чи іншого виду (видів) пов'язане зі значними труднощами; тощо.

 

Останні новини Чернігівщини

Олімпік - Десна 0:2

Олімпік - Десна 0:2 18:54

Голи: Шевцов, 24, Тотовицький, 37.

Виявлено 230 нових випадків COVID-19

Виявлено 230 нових випадків COVID-19 18:05

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 жовтня зафіксовано 230 нових випадки інфікування COVID-19.

З учорашнього дня патрульні заступили на охорону виборчих дільниць

З учорашнього дня патрульні заступили на охорону виборчих дільниць 14:12

Для забезпечення правопорядку у період виборів задіяно 96 поліцейських управління патрульної поліції в Чернігівській області, які здійснюватимуть цілодобову охорону, аж до завершення процесу голосування та підрахунку голосів.

Стрілки годинників потрібно перевести на годину назад

Стрілки годинників потрібно перевести на годину назад 12:37

В ніч з 24 на 25 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА 12:28

Індекс промислової продукції області за підсумками січня–вересня 2020 р. становив 91,5%.