Судом задоволено позов прокурора про повернення у власність держави понад 40 га земель для ведення фермерського господарства
Органами прокуратури області системно вивчаються питання дотримання вимог земельного законодавства суб’єктами господарювання, насамперед в частині повноти сплати коштів за використання сільгоспугідь.
Установлено, що одним із підприємців Прилуцького району ще з 2006 року використовується на правах оренди земельна ділянка для ведення фермерського господарства площею 40 га, вартістю понад 1 млн грн без розроблення її нормативної грошової оцінки, чим створено умови спричинення шкоди фінансовим інтересам держави у вигляді недоотриманих місцевим бюджетом значних сум коштів.
Згідно умов угоди, укладеної з місцевою райдержадміністрацією, орендар сплачував за оренду землі лише 681 грн на рік, в той час як мінімальний її розмір має становити понад 30 тис грн.
Оскільки землекористувачем, незважаючи на неодноразові пропозиції органу контролю не вжито заходів до приведення договору оренди у відповідність з вимогами законодавства, прокурором направлено до господарського суду позов про визнання правочину недійсним.
Дослідивши надані сторонами докази суд задовольнив позов прокурора в повному обсязі.
Спірна земельна ділянка підлягає поверненню до державної власності.
Робота з цих питань триває.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.