Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 липня, 22:11:26

Велика шкода маленьких батарейок

10.04.2017   17:05Агенцiя

Щорічно більше 4,5 тис. тонн батарейок ввозиться до України. Нажаль, 99% з них потрапляє до смітників та сміттєзвалищ після використання.

Накопичення шкідливих відходів є джерелом тривалого негативного впливу на екологічний стан регіону та здоров’я людей.Хвороби, що викликають кадмій, свинець і ртуть, які містяться у батарейках – опорно-рухового апарату, серця, головного мозку і, навіть, онкологічні.

Задля вирішення проблемиіз забруднення навколишнього середовища шкідливими відходами побутового походження, свій досвід об’єднали партнерські організації з Чернігова, Чернівців, Рівного та міста Добропілля Донецької області.

8 та 9 квітня у Чернігові відбулосянавчання громадських активістів за темою адвокації та напрацьований план спільних компаній.

Проект Міжрегіональної громадської екологічної ініціативи «ЛІНЕЯ», що виконуються в рамках Української регіональної платформи громадських ініціатив за адмініструванням ГО “MART” та фінансової підтримки Європейського союзу покликаний залучити до співпраці органи місцевого самоврядування та об’єднати громаду навколо вирішення спільної екологічної проблеми.

Ініціатором проекту виступили еко-активісти Чернігова. Безбордько Сергій розповів про трирічний досвід ГО “Еко Місто” у адвокації та просвітницькій діяльності. Екологічна гра для школярів Eco Battleта індивідуальна мотивація дітей до екологічної поведінки залучає до збору відпрацьованих батарейок усю родину. 150 000 відпрацьованих батарейок було зібрано волонтерами за минулий рік. Ця цифра у 20 разів перевищує середній показник по Україні.

Порожняк Вікторія – представник ГО “Регіональний центр євроінтеграційних процесів”з міста Рівнепрацює у сфері запобігання корупції серед студентської молоді. По поверненні дівчиною буде розпочата адвокаційна компанія із захисту правна чисте навколишнє середовище. Просвітницькі та інформаційні акції про поводження із використаними батарейками пройдуть увищих навчальних закладах міста Рівне.

Скобєєв Олексій, керівникГО “Міжнародний рух Еко-культура” зЧернівцівсвою діяльність зосереджує на просвітництві та організації екологічних виховних заходів для молоді. Активіст розповів про наміри розробити Еко Карту України, яка б надала зручний доступ громаді партнерських міст до існуючої екологічної інфраструктури.

Юрій Внуков – громадський активіст з міста Добропілляразом з активістами Клумбного рухупосадили більше двох тисяч дерев для озеленення та ревіталізації закинутих териконів у минулому році. Надихнувшись успішним досвідом однодумців, хоче долучити до збору відпрацьованих батарейок школярів свого міста.
 

Останні новини Чернігівщини

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин 16:55

Під час обшуку в будинку та на присадибній ділянці у мешканки райцентру дільничні офіцери, патрульні та дізнавачі Новгород-Сіверського районного відділу поліції виявили 330 кущів культивованого маку.

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування 16:37

У Чернігові триває підготовка до опалювального сезону, який умовно розпочнеться з 15 жовтня.

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік 16:18

26 липня о 12:20 з р. Дніпро поблизу с. Неданчичі Любецької територіальної громади Чернігівського району особовим складом 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини з смт Ріпки піднято на поверхню тіло чоловіка, 1955 року народження, мешканця м. Суми, пошуки якого тривали майже три дні.

Викрито незаконне виробництво горілки

Викрито незаконне виробництво горілки 16:09

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, припинено діяльність незаконного виробництва горілчаних виробів.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи 16:02

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 27 липня в області щеплено першою та другою дозою 136 026 людей.