Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 19:24:36

Велика шкода маленьких батарейок

10.04.2017   17:05Агенцiя

Щорічно більше 4,5 тис. тонн батарейок ввозиться до України. Нажаль, 99% з них потрапляє до смітників та сміттєзвалищ після використання.

Накопичення шкідливих відходів є джерелом тривалого негативного впливу на екологічний стан регіону та здоров’я людей.Хвороби, що викликають кадмій, свинець і ртуть, які містяться у батарейках – опорно-рухового апарату, серця, головного мозку і, навіть, онкологічні.

Задля вирішення проблемиіз забруднення навколишнього середовища шкідливими відходами побутового походження, свій досвід об’єднали партнерські організації з Чернігова, Чернівців, Рівного та міста Добропілля Донецької області.

8 та 9 квітня у Чернігові відбулосянавчання громадських активістів за темою адвокації та напрацьований план спільних компаній.

Проект Міжрегіональної громадської екологічної ініціативи «ЛІНЕЯ», що виконуються в рамках Української регіональної платформи громадських ініціатив за адмініструванням ГО “MART” та фінансової підтримки Європейського союзу покликаний залучити до співпраці органи місцевого самоврядування та об’єднати громаду навколо вирішення спільної екологічної проблеми.

Ініціатором проекту виступили еко-активісти Чернігова. Безбордько Сергій розповів про трирічний досвід ГО “Еко Місто” у адвокації та просвітницькій діяльності. Екологічна гра для школярів Eco Battleта індивідуальна мотивація дітей до екологічної поведінки залучає до збору відпрацьованих батарейок усю родину. 150 000 відпрацьованих батарейок було зібрано волонтерами за минулий рік. Ця цифра у 20 разів перевищує середній показник по Україні.

Порожняк Вікторія – представник ГО “Регіональний центр євроінтеграційних процесів”з міста Рівнепрацює у сфері запобігання корупції серед студентської молоді. По поверненні дівчиною буде розпочата адвокаційна компанія із захисту правна чисте навколишнє середовище. Просвітницькі та інформаційні акції про поводження із використаними батарейками пройдуть увищих навчальних закладах міста Рівне.

Скобєєв Олексій, керівникГО “Міжнародний рух Еко-культура” зЧернівцівсвою діяльність зосереджує на просвітництві та організації екологічних виховних заходів для молоді. Активіст розповів про наміри розробити Еко Карту України, яка б надала зручний доступ громаді партнерських міст до існуючої екологічної інфраструктури.

Юрій Внуков – громадський активіст з міста Добропілляразом з активістами Клумбного рухупосадили більше двох тисяч дерев для озеленення та ревіталізації закинутих териконів у минулому році. Надихнувшись успішним досвідом однодумців, хоче долучити до збору відпрацьованих батарейок школярів свого міста.
 

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.