Поліція встановила особи браконьєрів, які знищили сім'ю лосів
Розшукані поліцією браконьєри, які в Ніжинському районі застрелили лося та вагітну лосиху, мали б постати перед судом, але через норми чинного законодавства відбудуться штрафом.
Про це повідомив начальник Головного управління Нацполіції в області Едуард Альохін.
«Підійшла до фіналу сумнозвісна історія браконьєрства на сім'ю лосів у Ніжинському районі, яка наробила шуму на всю країну. Проробивши, без перебільшення, величезний обсяг роботи, іноді на шкоду розкриттю інших правопорушень, поліцейські протягом двох місяців працювали над встановленням осіб браконьєрів. Тільки одних обшуків було проведено понад півтора десятка, опитано величезну кількість свідків, вилучені наркотики, документи на квадроцикли, нелегальний автомобіль, зброю, боєприпаси і, природно, м'ясо дичини...»
Нагадаємо, 22 січня в Ніжинському районі сталося шокуюче вбивство лосів. У ЗМІ повідомляться, що свідками події стали голова Українського товариства мисливців та рибалок у Ніжинському районі Олексій Могильов із товаришем.
Свідки події, побачивши шістьох лосів, прийняли рішення супроводжувати їх в межах Ніжинською району. Перебуваючи поблизу села Леонідівка, очевидці почули постріли. Під’їхавши ближче, побачили двох невідомих осіб на квадроцикді та вбитих тварин. Зловмисники негайно залишили місце злочину. Поряд з тваринами було знайдено гільзи від напівавтоматичної рушниці «Remington».
Інформація про подію була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 248 Кримінального кодексу України (порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеження волі на строк до трьох років.
Зважаючи на шокуючий і безпрецедентний випадок браконьєрства та заподіяну шкоду фауні, поліція доклала до розкриття злочину чимало сил. Особи, які вчинили даний злочин, поліцейськими встановлені.
Незважаючи на те, що браконьєри зуміли дуже ретельно замести сліди, щоб приховати докази, адже досвід подібного у них є, оскільки вони жили цим видом промислу, збуваючи м'ясо дичини в Києві. Нищівниками природи виявилися жителі Києва, вихідці з Ніжинського району.
«Підозрювані "козиряли" своїми зв'язками у високих інстанціях і погрожували поліцейським наслідками найвищих впливів», - розповів Едуард Альохін.
Утім, за словами начальника Головного управління Нацполіції, притягнути зловмисників до кримінальної відповідальності неможливо.
«Згідно з нормами чинного законодавства, ми не можемо притягнути їх до кримінальної відповідальності у зв'язку з тим, що нормативна база не дозволяє цього.
Згідно з цими безглуздими нормами, збиток від даного виду правопорушення становить 60 тисяч гривень, а відповідальність за статтею 248 Кримінального кодексу України настає від 200 тисяч гривень, оскільки лось досі не внесений до Червоної книги України і злочин не було скоєно на території заповідника.
Суму збитку підраховувала, відповідно до своїх норм, уповноважена на це Екологічна інспекція.
Матеріали для складання адміністративних протоколів на зазначених осіб за вчинене правопорушення, спрямовані в Екологічну інспекцію для подальшого направлення до суду», - зазначив Едуард Альохін.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28
В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.
Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.
Конкурсний комітет визначив перевізника на автобусний маршрут №29С 14:24
24 липня у Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання тимчасового міського конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування.
В’ячеслав Чаус зустрівся з прикордонниками, які працюють на Семенівському напрямку 13:33
Очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус працював на північних рубежах області, де разом із начальником 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Олександром Павликом перевірив готовність підрозділів, які виконують завдання на Семенівському напрямку.