В неділю двоє жителів області постраждали від дій шахраїв
2 квітня поліцією області відрито два кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) за фактами обману громадян шляхом зловживання їх довірою.
![](/uploads/1398-m.jpg)
Цього разу потерпіли 25-річний чернігівець та 78-річна жителька Ніжина. Молодий чоловік замовив будматеріали на сайті оголошень, за які розплатився наперед, віддавши 4,5 тисячі гривень, а бабусі псевдопрацівник банку розповів, що її картка заблокована і довірлива пенсіонерка повідомила шахраю всі банківські реквізити.
В результаті жінка втратила дві тисяч гривень, що були на картці.
Поліція розшукує зловмисників і принагідно нагадує громадянам, що аби убезпечити себе від подібних неприємностей при купівлі через Інтернет, оплату варто здійснювати лише після отримання товару, а персональні данні банківської картки не можна нікому не повідомляти, тим більше, телефоном.
Також поліція закликає до обережності при поводженні з незнайомцями, які просяться в квартиру чи будинок під приводом напитися води, переповити дитину або представляючись контролерами чи соцпрацівниками. Як правило, після таких візитів зникають гроші та коштовності.
Три характерні випадки трапилися в області в останній день березня.
Так, в одному з сіл Козелецького району дві зловмисниці, представившись соцпрацівниками, зайшли до будинку 81-річної пенсіонерки, але, коли побачили, що не викликали у старенької довіри, просто нахабно й цинічно її пограбували, забравши 33 тисячі гривень і мобільний телефон, щоб вона не змогла викликати поліцію. Потім сіли в легковик марки «Daewoo Sens» і втекли.
Того ж дня нещастя спіткало й 93-річну чернігівку. Старенька повідомила, що до неї в квартиру попросилася смаглява дівчина та попросила води, щоб запити ліки. Поки бабуся ходила на кухню – зі схованки зникли 23 тисячі гривень та 350 доларів США.
В Ніжині пенсіонерка 1929 року народження стала жертвою двох самозванок, які представилися соціальними працівниками.
Відволікши увагу старенької розмовами про програми підтримки пенсіонерів, злодійки винесли з квартири жертви 67 тисяч гривень.
За всіма фактами скоєння злочинів поліція відкрила відповідні кримінальні провадження за ст. 186 (грабіж) та за ст. 185 (крадіжка), тривають пошуки зловмисників.
Натомість громадяни мають і самі дбати про власну безпеку, виконуючи прості правила обережності:
- не соромтеся перевірити документи у неочікуваних благодійників, електриків чи соцпрацівників;
- не впускайте до свого помешкання бажаючих перевірити газовий лічильник, батареї, умови проживання або з метою напитися води чи переповити дитину.
В сільській місцевості в разі появи на вашому подвір'ї чи вулиці підозрілих осіб - негайно повідомляйте про це поліцію за телефоном «102», телефонуйте сільському голові, дільничному або запросіть сусідів.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.