Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 травня, 04:53:01

Що очікує на неперспективні ФАПи, амбулаторії і лікарні?

18.05.2012   08:57Агенцiя

Запрацювала комісія з реформування медичної галузі району, до складу якої увійшло чотирнадцять осіб – керівників різних установ, та очільники громад, де діяльність медзакладів потребує змін. Головою її є заступник голови райдержадміністрації Іван Бузак, а робочим органом – Корюківська ЦРЛ.

Як уже неодноразово повідомляла районна газета, на медичну галузь сьогодні спрямована особлива суспільна увага ­ і у державі загалом, і у нашому районі зокрема. Пам’ятаєте, відому ще з історії фразу: “Верхи не можуть, а низи – не хочуть…”? Ось, щось на кшталт “революційної ситуації” ­ склалося на різних медичних “фронтах”, здебільшого, у малих селах. А це, без сумніву, свідчить про ймовірну соціальну кризу з усіма відповідними наслідками.

Звідки віє вітер змін?

Чисельність населення падає. Медики до села їхати не хочуть, бо і перспектив мало, і побутові умові зазвичай – незадовільні. Там, де ще залишилися фахівці – фельдшери, часто – густо й обслуговувати нікого. Тож втрачається кваліфікація… Немає черги з молодих спеціалістів й до районних лікарень – зарплатня мінімальна, житло треба винаймати і т.ін. Тож і тримається у районах медична галузь на кількох “аксакалах”. Не дай Боже, хтось на пенсію, чи ще кудись – лікарню хоч закривай.

Комісія зібралася у кабінеті головлікаря

На перше засідання прибули майже всі: Володимир Мартинович – заступник голови районної ради (співголова), депутати районної ради Олександр Авраменко та Іван Лантух, заступники головного лікаря – Андрій Мартинов і Володимир Шумілін, Валентина Єременко – начальник фінуправління, Людмила Долбіна – начальник відділу з управління комунальним майном, Віктор Охріменко ­ керівник Холминської лікарні, Михайло Стецко – профспілковий лідер медпрацівників району, Леся Стельмах – начальник юридичного відділу апарату РДА і автор цих рядків. У роботі комісії взяв участь селищний голова –Микола Дорошко.

Голова комісії Іван Бузак у вступному слові наголосив на першочерговому завданні новоствореної комісії – визначити напрямки, за якими працюватиме медична галузь у плані реформування. А член комісії головний лікар райлікарні Геннадій Здор озвучив “найболючіші точки”. Зокрема, щодо подальшого функціонування ряду фельдшерсько – акушерських пунктів. За вимогою міністерства, ФАП може існувати на території, де проживає 300 і більше мешканців. На Корюківщині, як і у багатьох інших регіонах, ситуація досить складна: сім таких сільських медзакладів обслуговують до 150 осіб, з них чотири – менше 100 (Лупасове, Олійники, Олешня і Переділ). Крім цього, у Наумівській, Олександрівській та Козилівській амбулаторіях немає лікарів, а відповідно – такого статусу дана установа не має права мати. Насунулися хмари і на над холминським закладом: лікарських кадрів бракує, тому холминці змушені їхати до тої ж Корюківської лікарні. І якщо торік у Холмах було проліковано 400 хворих, то у райцентрі – понад 300 жителів селища.

То що, закривати, перепрофілювати???

Процеси реформування у державі не спрямовані на бездумну ліквідацію медустанов, які з тих чи інших причин не відповідають існуючим вимогам ( дехто каже, мовляв, з метою економії державних коштів це робиться… ­ хоча і у цьому є дещиця правди). Тим більше, є й інші закони, які захищають права людей на отримання безоплатної кваліфікованої медичної допомоги. Будь які зміни мають покращити, а не погіршити обслуговування населення. Саме тому члени комісії дуже прискіпливо обговорювали кожен випадок і зійшлися на спільній думці, що “реформування” у нашому районі розпочнеться з “перелюбського куща”. Саме у цій досить густонаселеній сільській місцевості є нагальна потреба створити пункт швидкої допомоги. При його наявності, постане питання доцільності існування Турівського, Передільського та Лупасівського ФАПів. Адже населення матиме змогу отримували необхідну допомогу у Перелюбській лікарській амбулаторії, яку відповідно буде краще укомплектовано як фахівцями, так і медичним обладнанням.

Холминська лікарня скоріш за все стане амбулаторією з 20-ма денними ліжками. Натомість на її базі відкриється спеціальне відділення для лежачих тяжкохворих людей, яких не в змозі доглядати близькі вдома: онкохворі, післяінсультні, з важкими переломами тощо. Це дасть змогу навіть розширити штат працюючих у закладі, що дуже важливо для великого селища. Буде вирішено питання покращення опалення приміщення та ряд інших, задавнених, проблем, у тому числі кадрових і матеріальних. У цьому контексті Олешнянський і Олійницький ФАПи можуть припинити свою діяльність, населення цих малих сіл обслуговуватимуть холминські медики. А от Бобричанський ­ зважаючи на віддаленість цього та інших прилеглих до нього населених пунктів від головної садиби – Козилівки, та враховуючи інші фактори – продовжуватиме працювати. Терміново вирішуватимуться кадрові питання.

Кадри вирішують усе!!!

Фахівці ЦРЛ займатимуться підрахунками: у яку копійку виллється реформування. Але члени комісії зійшлася на тому, що розпочинати будь які зміни треба з вирішення кадрових проблем центральної районної лікарні. А першочергове завдання ­ відновити повноцінну діяльність пологового відділення…

Гайова Ірина, "Маяк"

 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.