Судом задоволено позов прокурора про повернення у розпорядження держави 22,5 га сільськогосподарських угідь
Органами прокуратури області постійно проводиться вивчення питання дотримання вимог законодавства при використанні суб’єктами господарювання земель сільськогосподарського призначення, насамперед в частині повноти сплати коштів за використання сільгоспугідь.
Установлено, що у 2010 році за розпорядженням однієї з місцевих державних адміністрацій в порушення вимог законодавства суб’єкту господарювання для ведення фермерського господарства надано в оренду на 10 років земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею понад 22 га, вартістю понад 550 тис грн, без проведення її нормативної грошової оцінки.
Як результат, договір оренди укладено без належного розрахунку розмірів орендної плати, внаслідок чого бюджет територіальної громади недоотримував значні суми коштів.
Згідно умов укладеної угоди, орендар мав сплачувати за оренду 22 га сільськогосподарських угідь (ріллі) лише 2,9 тис грн.
Оскільки землекористувачем не вжито заходів до приведення договорів оренди у відповідність з вимогами законодавства, прокурором направлено до господарського суду Чернігівської області позов про визнання правочину недійсним.
Дослідивши надані сторонами докази, суд рішенням від 20.03.2017 позов прокурора задовольнив та визнав недійсним договір оренди земельної ділянки.
Робота з цих питань триває.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:30
Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.
Поліція встановлює обставини поранення дитини у Ніжині 11:28
Вчора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Ніжин 12-річний хлопчик отримав поранення ноги з предмета, що схожий на травматичний пістолет.
На Чернігівщині триває посівна: аграрії засіяли майже 28 тисяч га ярих зернових і зернобобових 11:26
А це – майже 5% від прогнозованої площі у 572,9 тис. гектарів.
Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях! 11:22
З 14 до 19 квітня в Умані відбулися Кубок України та Всеукраїнські змагання серед юніорів та юніорок 2008–2009 років народження пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської з веслування на байдарках і каное.
21 квітня: цей день в Україні і світі 09:19
День 1518 Російська агресія - Day 1518 Russian aggression