Про пожежну та екологічну безпеку
28 березня у Чернігівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг т.в.о начальника обласного Управління ДСНС України Дмитра Бескостого та начальника Державної екологічної інспекції в області Леоніда Бурковського на тему: "Забезпечення пожежної безпеки в області під час весняно-літнього пожежонебезпечого періоду".

Під час брифінгу Дмитро Бескостий зазначив: "У зв’язку з ранньою весною і значним потеплінням, земля та рослинність, яка залишилась на відкритих територіях з минулого року, швидко звільнилась від вологи. За таких умов вже з перших чисел березня до оперативно-диспетчерської служби Управління ДСНС в області почали надходити численні повідомлення про виникнення пожеж у природних екологічних системах та приватному житловому секторі громадян. Головна причина цих загорянь - так званий "людський фактор", зокрема, спалювання громадянами залишків сухої рослинності й сміття на своїх присадибних ділянках, а також необережність у поводженні з вогнем під час перебування в природних екосистемах".
За його словами, кинуті непогашені недопалки або сірники в суху рослинність сприяють її миттєвому займанню та швидкому розповсюдженню вогню на значні площі, як відкритих територій, так і населених пунктів, лісів, торфовищ. Дим і вогонь від таких загорянь завдають значну шкоду навколишньому середовищу та негативно впливають на стан здоров’я людей. Це вимагає від людей бути вкрай обережними у поводженні з вогнем.
"Як результат, з початку березня на території області зареєстровано більше 150 загорянь сухої рослинності на загальній площі близько 600 га. Внаслідок цих загорянь виникло 10 пожеж у приватному житловому секторі громадян. Вогнем знищено 1 житловий будинок та 6 господарчих будівель, ще 5 господарчих будівель та 2 нежитлові будівлі пошкоджено", - сказав Дмитро Безкостий. І додав, що лише завдяки оперативному втручанню підрозділів оперативно-рятувальної служби не допущено розповсюдження вогню на торфовища, лісові масиви, паркові зони, об'єкти життєзабезпечення.
Також він акцентував увагу батьків на недопущення залишення дітей без відповідного нагляду та проведення з ними профілактичних бесід з питань безпеки життєдіяльності.
В свою чергу начальник Державної екологічної інспекції в області Леонід Бурковський розповів про шкоду, що завдається навколишньому середовищу та здоров’ю людей від випалювання сухої рослинності. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачені штрафні санкції. На даний час екологи вже склали близько 20-ти адмінпротоколів.
На завершення брифінгу Дмитро Бескостий та Леонід Бурковський закликали населення дотримуватися вимог пожежної та екологічної безпеки, аби не стати винуватцями пожеж, уникнути зайвих матеріальних втрат та не спричинити загрозу власному життю, безпеці оточуючих людей та екології.
У ДСНС України у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.