Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 06:20:49

Правові послуги стають доступнішими

24.03.2017   10:57Агенцiя

— В умовах становлення України як демократичної держави актуальним є питання підвищення рівня правової культури населення. Важливо не тільки отримувати правові знання, а й вміти застосувати їх на практиці.

Головне для нас — реально допомогти людині у вирішенні конкретного питання, — наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк 23 березня, на засіданні обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Як зазначив Олег Третяк, на базі управління юстиції можна отримати безоплатну первинну правову допомогу, що носить інформаційно-роз’яснювальний характер. У тому числі надається допомога у складенні заяв, скарг та інших документів (крім процесуального характеру). Через мережу громадських приймалень фахівцями територіального управління юстиції таку допомогу цього року надано понад 150 особам.

Крім того, на Чернігівщині діє регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги (м. Чернігів, вул. П’ятницька, контактні телефони: (0462) 651-477, (0462) 651-476, єдиний телефонний номер системи безоплатної допомоги 0-800-213-103). Ознайомитися з необхідними правовими документами можна і в центрах правової інформації бібліотек області.

Щоб підвищити рівень правової освіти та культури населення, органи влади, навчальні заклади, об’єднання громадян,засоби масової інформації спільно проводять ряд просвітницьких заходів. Територіальне управління юстиції видає з 2014 року власну газету «Юстиція Чернігівщини».

Для вимушених переселенців та внутрішньо переміщених осіб держава спростила  порядок отримання документів, що посвідчують особу, підтверджують факт народження, смерті тощо. Зазвичай ці документи оформлюються за 1-2 дні. Лише на Чернігівщині понад 200 осіб з початку року отримали нові документи.

Простішою стала і процедура реєстрації шлюбу. Чернігівщина долучилася до проекту «Шлюб за добу» у лютому цього року.

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).