Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 06:52:03

Інспекції Водоканалу розширили повноваження

24.03.2017   08:58

Рішенням №123 виконкому Чернігівської міської ради, посадових осіб КП «Чернігівводоканал» уповноважили складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 КУпАП. Це рішення можна назвати кроком вперед в плані поліпшення благоустрою нашого міста.

Відтепер, адміністративні протоколи на осіб, які порушують «Правила благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м. Чернігова» (далі – Правила благоустрою) можуть складати і посадові особи КП «Чернігівводоканал».

Зокрема, рішенням №123 виконкому Чернігівської міської ради від 16.03.2017 таким правом були наділені працівники Інспекції з контролю за водопостачанням та водовідведенням служби по роботі з клієнтами КП «Чернігівводоканал».

Як вплине прийняття виконкомом рішення №123 на ситуацію на дорогах та тротуарах міста побачимо найближчим часом

Звісно ж, посадові особи КП «Чернігівводоканал» мають право складати адмінпротоколи лише за тими пунктами Правил благоустрою, які безпосередньо стосуються діяльності підприємства. Так, відповідно до п. 10.1.4. Правил благоустрою, юридичні та фізичні особи зобов’язані утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному стані та на рівні дорожнього покриття. Це правило в Чернігові повсюдно ігнорується як приватними, так і посадовими особами підприємств, а «Чернігівводоканал» до останнього часу не мав на них жодного важелю впливу.

Також, як приклад, можна навести п. 10.2.20. Правил благоустрою, відповідно до якого на подвір’ях, вулицях, площах та інших територіях загального користування без відповідної проектно-кошторисної документації заборонені роботи по прокладанню водопровідних, каналізаційних та інших мереж та споруд. Але, при цьому ми знаємо про значну кількість виявлених самовільних врізок у водопровідні та каналізаційні мережі.

Штрафи допоможуть навести порядок в Чернігові

Також адміністративні протоколи можуть складатися і за неналежне утримання вигрібних ям, скидання в зливову каналізацію виробничих та побутових стоків, нафтопродуктів, сміття, піску тощо. З цими явищами постійно стикаються інспектори «Чернігівводоканал». Щоб хоч якось вплинути на порушників, до цього часу доводилося викликати наряди Національної поліції, які й складали адмінпротоколи на порушників.

Мабуть мало кому відомо, але Правилами благоустрою окрім всього іншого передбачена і відповідальність і за несвоєчасну сплату за надані житлово-комунальні послуги. Таким чином, право на складання адміністративних протоколів до того ж стане дієвим механізмом у боротьбі з тими, хто має кошти, але не бажає сплачувати за отримані послуги. І, повірте, таких в нашому місті чимало!

 
Зазначимо, що ст. 152 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність громадян, посадових осіб та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів. Так, відповідно до цієї статті КУпАП, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів –

    тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

    на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Довідка

На проїзних частинах доріг, тротуарах та зелених зонах Чернігова знаходиться 43261 оглядовий колодязь водопровідної та каналізаційної мережі. З них 34876 колодязів перебувають на балансі КП «Чернігівводоканал», а ще 8385 оглядових колодязів належить приватним особам та підприємствам, які відповідають за їхнє утримання.


 
Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).